Зустріч з нагоди Дня Соборності України
Зустріч з нагоди Дня Соборності України

Поділитися новиною:

Зустріч з нагоди Дня Соборності України

22 січня 2018 року, як і щорічно, вже стало доброю традицією зустрічатися на межі сіл (міст через річку Жердь) - с.Лисогірка Теофіпольського району Хмельницької області та с.Осники Лановецького району Тернопільської області в День Соборності України.

День Соборності України, який ми відзначаємо 22 січня, акцентує увагу на двох рівнозначних подіях української історії: проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки та об’єднання українських історичних земель рівно через рік - 1919 року у результаті проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР. 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”. Наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України. Цей день втілює віковічні прагнення українців жити однією сім'єю на своїй землі, у своїй суверенній державі. Акт злуки був не випадковою подією. У надзвичайно складних умовах геополітичного перерозподілу світу, після століть розділення і перебування у складі різних імперій українці спромоглися створити єдину національну державу. Саме згадані події 1918 та 1919 років є фундаментальними в історії новітнього українського державотворення.

22 січня 2018 року, як і щорічно, вже стало доброю традицією зустрічатися на межі сіл (міст через річку Жердь) - с.Лисогірка Теофіпольського району Хмельницької області та с.Осники Лановецького району Тернопільської області в День Соборності України. Святкове дійство розпочалося з виконання Гімну України та обміну короваями двох районів на кордоні областей.

Делегацію від Теофіпольського району очолив перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський. Участь у заході взяли: керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун,голова районної ради Андрій Петринюк, заступник голови районної ради Роман Непотас, герой України Василь Петринюк, керівник ТОВ «Святець» Василь Мастій, працівники Святецького будинку культури, структурних підрозділів райдержадміністрації.

Лановеччину представили: голова районної державної адміністрації Юліан Сірант, перший заступник голови Олександр Батожний, заступник голови Володимир Кравчук, голова районної ради Руслана Кушнір, заступник голови Віталій Гресик, Лановецький міський голова Роман Казновецький, Молотківський сільський голова Володимир Антощук т а інші.

На завершення  учасники дійства створили Ланцюг єднання, яким на мосту через річку Жердь символічно з’єднали між собою два регіони України та виконали Колядку.

ФОТОЗВІТ

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3068 | Переглядів: 261Дата публікації: 15:57 22.01.2018
Версія для слабо- зорих