«Голокост – трагічна сторінка історії»
«Голокост – трагічна сторінка історії»

Поділитися новиною:

«Голокост – трагічна сторінка історії»

Це Голокост – всього одне лиш слово, Та його сенс – пекучий болі жар, Вбивали всіх!.. старого і малого, мало хто життя порятував

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами.

Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.

26 січня, напередодні Дня пам’яті жертв Голокосту,  у шкільному музеї Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, учнями 9 класів проведено урок пам’яті на тему: «Голокост – трагічна сторінка історії». Участь у заході взяли працівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Учні проінформували присутніх про жахливі події 1933 – 1945 років та  вшанували усіх жителів Теофіпольщини, які були знищені 76 років тому, в далекому січні 1942 року, лише тому, що були євреями. Всього поблизу Теофіполя було знищено  1500 мирних жителів.

 

Присутні ознайомилися з експозицією представленою в музеї школи, яка розповідає про події Голокосту, що відбувалися в смт Теофіполь та смт Базалія.

Підводячи підсумки уроку, вчитель історії Олена Станчук, наголосила, що ми завжди повинні пам’ятати події Другої світової війни, які названі Голокостом.

Після закінчення заходу до братської могили жертв фашизму покладено квіти та запалено лампадки.

Інформаційна довідка.

4 січня 1942 року у Теофіполі фашисти створили концтабір куди заганяли єврейське населення. Весь табір фашисти обгородили колючим дротом. В концтабір Гетто зігнали 1500 чоловік єврейського населення. 21 січня 1942 року німецька жандармерія Теофіполя вигнала з будинків усіх чоловіків, вишикували їх біля огорожі та розділили на групи по 20-25 чоловік і під конвоєм поліції їх повели в приміщення теперішньої Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Людей, яких приганяли до катлавану – заставляли лягати на сніг, а потім повзти навколішки. Кожного змушували сідати на край урвища та стріляли ззаду в голову. На другий день, 22 січня, на світанку, фашисти зібрали біля приміщення жандармерії жінок, дітей, людей похилого віку. Дізнавшись, що їх ведуть на розстріл, жінки та діти несамовито кричали, плакали, втрачали свідомість. Їх також жорстоко знищували. За два дні фашисти розстріляли близько 1400 чоловік.

Доки жива людська пам'ять трагедію Голокосту потрібно згадувати із соромом і жахом. Ми мусимо не забувати про 1 мільйон ні в чому не повинних євреїв, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм шану.

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3115 | Переглядів: 187Дата публікації: 14:29 26.01.2018
Версія для слабо- зорих