У нашій пам’яті вони назавжди залишились
У нашій пам’яті вони назавжди залишились

Поділитися новиною:

У нашій пам’яті вони назавжди залишились

Теофіпольський НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія» інформує

В українському календарі з’явився ще один пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні. З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого у Теофіпольському НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія» педагогом-організатором Смеречинською І.В. був проведений загальношкільний виховний захід «У нашій пам’яті вони назавжди залишились», присвячений Героям Небесної сотні.

Розпочався захід з Гімну України, демонструвалися документальні стрічки про події, що відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у листопаді 2013- лютому 2014рр. Ведучі заходу, учні 6 класу гімназії, Антон Яремко та Марія Мельник розповіли про історію виникнення пам’ятного дня. Народ повстав проти свавілля корумпованої влади. Мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали “Небесною сотнею”.

За ними плачуть матері. Вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали нам найдорожче – своє життя. За нас віддали.  Зі словами вдячності до Героїв Небесної Сотні звернулися учні 2 класу гімназії Марина Кольчус, Ольга Андрійчук, Даша Слободенюк, Маргарита Гоцак, Надійка Чепчур та Ірина Заєць. Також у їх виконанні прозвучала «Молитва за Україну».

Хвилиною мовчання вшанували героїв Небесної сотні. Для збереження їх світлої пам’яті запалили свічку пам’яті, вогонь якої був даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Лунала жалобна пісня ”Плине кача...”, яка стала українським народним реквіємом. Учні передавали один одному з рук в руки священний вогонь - частинку вічного. Ми вас пам’ятаємо!

Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Ми закликаємо вас згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3293 | Переглядів: 108Дата публікації: 08:10 21.02.2018
Версія для слабо- зорих