Проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитися новиною:

Проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

26 лютого 2018 року, в приміщенні райдержадміністрації, під керівництвом голови Теофіпольської районної державної адміністрації Юрія Маєвського проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Розглянуто питання порядку денного: про стан готовності органів влади та місцевого самоврядування до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році; готовність спеціалізованих служб цивільного захисту району  до проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення; про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах району до купального сезону.

З питаннями присутніх ознайомив завідувач сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Володимир Комісарчук. Співдоповідачем був начальник  РС  ГУ ДСНС України в області Сергій Притула.

По першому питанню комісія вирішила:

1. З метою запобігання надзвичайним подіям під час пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році на території району начальнику РС  ГУ ДСНС в Хмельницькій області Притулі С.В., інженеру з використання водних ресурсів Шепетівського міжрайонного управління водного господарства Зону Борису Антоновичу, інформацію щодо гідрологічної обстановки, стану рівня води надавати до райдержадміністрації з 1 березня до 15 квітня 2018 року щоденно.

2. З метою встановлення персональної відповідальності голів сільських та селищних рад, керівників підприємств, установ орендарів за забезпеченням додержання вимог безпечного використання водних об'єктів:

2.1 Начальнику РС  ГУ ДСНС в області Притулі С.В., головам сіл та селищ, керівникам установ підприємств,  організувати виконання  «ПЛАНУ дій  органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків на території Теофіпольського району   Хмельницької області у 2018 році».

2.2. Начальнику  РС ГУ ДСНС  України в області Притулі С.В., головам сільських та селищних рад сумісно з інженером з використання водних ресурсів Шепетівського МРУ водного господарства Зоном Борисом Антоновичем:

2.2.1. До 20 березня 2018 року організувати перевірку наявності необхідної технічної документації на водоймищах (робочий проект, технічний паспорт, договір оренди ділянки земель водного фонду та ГТС, правила експлуатації, дозвіл на спеціальне водокористування, та інше), а у разі відсутності, ініціювати питання щодо усунення виявлених в цих договорах порушень вимог водного законодавства в частині обов’язків водокористувачів та умов отримання дозволу на спеціальне водокористування та використання гідротехнічних споруд. 

2.2.2. До 15 березня 2018 року організувати проведення перевірок стану всіх водогосподарських і гідротехнічних споруд з питань їх готовності до утримання підвищених рівнів води, а також сил та засобів для забезпечення пропуску весняної повені.

2.3. Головам сільських та  селищних рад:

2.3.1. Попередити  орендарів водних об’єктів, що здійснення випуску води, проводити тільки за узгодженням з обласним управлінням меліорації і водного господарства, Хмельницьким регіональним відділом комплексного використання водних ресурсів Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів,  Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в області, Хмельницькдержрибоохорони.

2.3.2. Зобов'язати користувачів водних об’єктів завчасно, до ймовірного початку інтенсивного танення снігу приспустити воду в ставках і водосховищах, для прийому повеневих вод.

2.3.3. Забезпечити чергування користувачів водних об’єктів під час проходження повені.

2.3.4. Здійснювати  постійний нагляд за станом водних об’єктів і гідротехнічних споруд, проводити сколювання льоду, ліквідувати місцеві підпори, які можуть утворюватись на звивистих ділянках річок, у водоскидних та водопропускних спорудах.

2.3.5. Для збільшення пропускної спроможності русел малих річок та водотоків, провести їх розчистку від сторонніх предметів, рослинних залишків, мулу до 20 березня 2018 року.

2.3.6. Забезпечити утримання в безпечному стані дамб відстійників.

2.3.7. Забезпечити оповіщення населення, що проживає в зонах можливого підтоплення при ускладненні паводкової обстановки.

2.3.8. Організувати здійснення герметизації джерел водопостачання та постійного контролю за їх станом.

2.3.9. Проведення до 1 квітня 2018 року страхування цивільної відповідальності орендарями водних об’єктів перед третіми особами, стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди.

2.4. Начальнику  Теофіпольського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Шевчук П.Ф.,  сумісно з головами сільських, селищних рад забезпечити контроль за джерелами водопостачання населення, передбачити проведення герметизації джерел водопостачання у разі підтоплення їх повеневими та дощовими  водами.

2.5. Начальнику Теофіпольської станційно-лінійної дільниці №2 (Бровко М.С.),  забезпечити постійну готовність системи оповіщення і зв’язку в районі для забезпечення телефонних переговорів та передачу телеграм за паролями „Водоборотьба”, „Повінь” та „Лихо” на період пропуску льодоходу та повені.

2.6. Начальнику філії «Теофіпольський райавтодор» (Семенюк С.П).

2.6.1. Перевірити стан під’їзних шляхів до всіх мостів, водойм, а у разі необхідності, привести їх у належний стан.

2.7. Начальнику відділу освіти райдержадміністрації (Мельник М.О), керівнику Теофіпольського професійно-аграрного   промислового  ліцею (Гладищук П.В):

2.7.1. До початку повені та паводку провести в учбових закладах району заняття з правил безпеки поведінки при перебуванні на водоймах, правил використання маломірних плавзасобів з приведенням прикладів нещасних випадків, що трапились з дітьми на воді в минулі роки.

2.7.2. Забезпечити висвітлення в засобах масової інформації питання щодо безпеки дітей на водних об’єктах.

4. Визначити відповідального в районі за пропуск льодоходу і повені на безхазяйних ставках, які не передані в користування через передачу в оренду ділянок земель водного фонду, що знаходяться під водою інженера з використання водних ресурсів Шепетівського МРУ водного господарства Зона Бориса Антоновича.

5. Затверджений порядок додаткового залучення спеціальної техніки на випадок виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, уточнені розрахунки сил швидкого реагування та засобів для ліквідації негативних наслідків в разі виникнення повені та паводку (додається).

6. Про готовність об’єктів до весняної повені та дощових паводків поінформувати комісію з питань ТЕБ та НС та РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області до 20.03.2018 року.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника  РС  ГУ ДСНС України в області (С.Притула) та завідувача сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації (В.Комісарчук).

2. Готовність спеціалізованих служб цивільного захисту району  до проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення

Висновок комісії з другого питання:

Начальникам спеціалізованих служб цивільного захисту.

1. Забезпечити організацію виконання заходів щодо належного функціонування служб, завершити роботу щодо відпрацювання документації служби (положення про службу, наказ про призначення посадових осіб служби, функціональні обов’язки посадових осіб служби, схему організації та список для оповіщення та зв’язку, плани реагування на надзвичайні ситуації, плани взаємодії, довідка доповідь начальника служби) та надати її на перевірку до сектору з питань цивільного захисту населення до 15 квітня 2018 року.

2. Забезпечити проведення заходів щодо виконання завдань спеціалізованих служб шляхом проведення навчань та тренувань.

3. Завершити роботу щодо укладання угод з суб’єктами господарювання (усіх форм власності) на проведення спеціальних робіт та заходів з їх забезпечення при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

4. Провести уточнення обліку працівників спеціалізованих служб, техніки та майна, якими такі служби укомплектовані для ліквідації надзвичайних ситуацій, розрахунки подати на адресу сектору з питань цивільного захисту населення до 1 травня 2018 року.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на завідувача сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації (В.Комісарчук).

Висновок комісії з третього питання:

1. З метою  забезпеченням додержання вимог безпечного використання водних об’єктів відкриття функціонування пляжів проводити лише з дозволу райдержадміністрації, на підставі яких до початку купального сезону створити комісії, які визначать зони відпочинку і проведуть їх паспортизацію.

2. Голові Теофіпольської селищної ради Губіні В.А.:

2.1.На місце масового відпочинку людей  літом  - коса - Теофіпольського водосховища, яке визначене рішенням виконавчого комітету Теофіпольської селищної ради № 1/6-2016 р. від 16 червня 2016 року як місце масового відпочинку на водному  об’єкті,  виконати наступні заходи (копія рішення додається):

2.2. Виконати вимоги  вказані в постанові Кабінету Міністрів України від 06.03.2002 року №264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах» - (пункт 3. Місця  масового відпочинку визначаються органами місцевого
самоврядування за проектами відведення земельних ділянок для  цієї
мети   та  узгоджуються  з  територіальним управлінням головного управління держпродспоживслужби в Хмельницькій області).

2.3. Про виконання даного рішення голові селищної ради Губіній В.А, проінформувати до 1 травня 2018 року  голову місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.

3. Голові правління Приватного акціонерного товариства «Теофіпольський цукровий завод» -  Кирияченко В.В.:

3.1. Виконати вимоги  пункту 5 ПРАВИЛ охорони життя людей на водних об’єктах України  затверджених  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 року № 301 (п.5 Керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та, особи які використовують водні об’єкти або прибережну захисну смугу водних об’єктів з виробничою, фізкультурно-оздоровчою метою або для відпочинку людей, та організатори масових заходів обладнують і утримують рятувальні пости, забезпечують їх приміщеннями і рятувальними засобами відповідно до вимог цих Правил).

3.2. Про виконання даного рішення проінформувати письмово до 15 травня 2018 року  голову місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.

4. Сільським селищним головам:

4.1. Визначити найбільш небезпечні водні об’єкти та місця купання людей, закріпивши відповідальних за дотриманням правил безпеки та рятування людей за ними.

4.2. Привести в готовність сили і засоби аварійно-рятувальних служб.

4.3. Запровадити постійний санітарний контроль за станом водойм.

4.4.  Провести роботу з керівниками підприємств, установ та організацій 0 орендарями водних об’єктів щодо:

- організації належного порядку на пляжах та місцях відпочинку населення на водних об’єктах з утворенням на них сезонних рятувальних постів та забезпечення їх необхідним рятувальним майном, спорядженням та інвентарем;

- встановлення  щитів з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!» в місцях, заборонених для купання, а небезпечні місця акваторії позначено віхами або червоними буями з написом «НЕБЕЗПЕЧНО!»;

-  організувати за участю працівників РС ГУ ДСНС, РВ ГУ НП в області, райдержадміністраціі, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, ЗМІ та орендарів водних об’єктів періодичні патрулювання стихійних місць масового відпочинку людей на воді.

6. Начальнику відділу освіти райдержадміністрації (Мельник М.О.), керівнику Теофіпольського професійно-аграрного  промислового  ліцею (Гладищук П.В):

6.1. До 1 травня 2018 року провести семінар-нараду з керівниками навчальних закладів,  за участю організаторів оздоровлення та представників наглядово-контролюючих органів району на якій розглянути питання підготовки оздоровчих таборів до купального сезону.

6.2. Забезпечити дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об'єктах України у дитячих оздоровчих установах, розташованих на берегах водойм (поблизу них) та при купанні дітей під час походів, прогулянок.

6.3. Заборонити купання дітей при відсутності рятувальних постів та не відповідності місць для купання (пляжів) вимогам Правил охорони життя людей на водних об'єктах України.

6.4. Організувати проведення в учбових закладах уроків (семінарів, вікторин тощо) із залученням представників РС  Головного управління ДСНС України в області, медичних працівників з питань дотримання правил охорони життя на воді та надання першої медичної допомоги потерпілим.

6.5. До 1 травня 2018 року обладнати в учбових закладах куточки «Безпека дітей на воді», «Правила надання першої медичної допомоги потерпілим на воді».

6.6. Вжити заходів щодо виконання на об’єктах відпочинку та оздоровлення громадян у повному обсязі вимог, передбачених приписами органів нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника  РС  ГУ ДСНС України в області (С.Притула) та завідувача сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації (В.Комісарчук).

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3325 | Переглядів: 142Дата публікації: 14:35 26.02.2018
Версія для слабо- зорих