Нарада з підведення підсумків роботи з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення та територій Теофіпольського району
Нарада з підведення підсумків роботи з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення та територій Теофіпольського району

Поділитися новиною:

Нарада з підведення підсумків роботи з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення та територій Теофіпольського району

26 лютого 2018 року під керівництвом голови райдержадміністрації Юрія Маєвського відбулась нарада з підведення підсумків роботи з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення та територій Теофіпольського району у 2017 році та визначення основних завдань на 2018 рік.

Участь у засіданні взяли: перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський, керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, заступник голови Теофіпольської районної ради Роман Непотас, голови та заступники селищних та сільських рад, начальники районних спеціалізованих служб цивільного захисту, керівники сільськогосподарських агропідприємств, сектор з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, члени комісії ТЕБ та НС, керівники підприємств, установ.

Нарада відзначає, що основні заходи та завдання, які планувались органами управління  у сфері цивільного захисту районної ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту у 2017 році виконано в повному обсязі. Робота органів управління районної ланки, спеціалізованих служб цивільного захисту відповідає вимогам, в цілому районна ланка  територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту «готова до виконання завдань».  

Нарада вирішила:

 Головними завданнями органами управління  у сфері цивільного захисту районної ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту у 2018 році вважати:

Перше і основне - це недопущення загибелі чи травмування людей, зменшення ризиків діяльності, та недопущення прогнозованих надзвичайних ситуацій та подій.

1. Виконання завдань щодо прийому евакуйованого населення із зони спостереження Хмельницької АЕС під час проведення тренувань органів управління та сил цивільного захисту області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС  -  квітень 2018 року.

2.  Підготовка до перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальної служби у Теофіпольському районі,  комісією  Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області – травень 2018 року.

3. Підготовка до перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальної служби у Хмельницькій області, комісією Державної служби України з надзвичайних ситуацій – серпень 2018 року.

4. Керівнику мобільної оперативної групи реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на найважливіших об’єктах інфраструктури в Теофіпольському районі (Вільшинський П.Г.),  завідувачу сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації (Комісарчук В.І.), начальнику Теофіпольського районного сектору ГУ ДСНС  України  у Хмельницькій області (Притула С.В.):

4.1. забезпечити готовність мобільної оперативної групи з реагування на можливі надзвичайні ситуації та забезпечення їх необхідною кількістю паливно-мастильних матеріалів та матеріалів для виконання робіт.

4.2. організувати роботу з керівниками підприємств, установ та організацій, відповідальним за формування та утримання постів радіаційного і хімічного спостереження, щодо доукомплектування постів необхідними засобами індивідуального захисту, приладами радіаційного та хімічного контролю, відпрацювання відповідної документації.

4.3. забезпечити до 31.03.2018 року розробку (уточнення) та затвердження Планів реагування на надзвичайні ситуації району.

          5. Керівникам підприємств, установ,  рекомендувати головам сільських, селищних рад:

          5.1. вжити заходи щодо покращення стану захисних споруд цивільного захисту та переведення зі стану «обмежено готові» в «готові».

5.2. продовжити роботи щодо приведення підвальних приміщень, які можуть бути використані як споруди подвійного призначення та найпростіші укриття, в готовність до прийняття населення.

5.3. забезпечити розміщення інформації на сайті  адміністрації та органів місцевого самоврядування щодо місць розташування захисних споруд та найпростіших укриттів, пристосованих для укриття населення.

5.4. забезпечити розроблення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту  на мирний час та особливий період у схемах планування території відповідних адміністративно-терито­ріальних одиниць, генеральних ланах населених пунктів.

5.5. вжити заходів щодо удосконалення місцевих систем оповіщення за рахунок встановлення сигнально – гучномовних пристроїв  відповідно до рішення місцевої комісії з питань ТЕБ та НС протокол №2 від 21.02.2018 року.

5.6. забезпечити створення та поповнення матеріальних резервів, для запобігання та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, відповідно до затверджених номенклатур.

5.7. забезпечити належне утримання джерел зовнішнього протипожежного водопостачання (пожежних гідрантів, пожежних водоймищ та водонапірних веж).

5.8. організувати виконання заходів щодо створення центрів безпеки громадян (підрозділів місцевої пожежної охорони), відновлення функціонування раніше створених підрозділів місцевої пожежної охорони, оновлення техніки та пожежно-рятувального обладнання підрозділів МПО у відповідності до Цільової програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Хмельницькій області на 2016 – 2020 роки.

5.9  забезпечити фінансування та виконання заходів затверджених програм з питань цивільного захисту та пожежної безпеки.

5.10 забезпечити виконання заходів визначених Плану дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків на території району у 2018 році.

5.11. на об’єктах підвищеної небезпеки вжити заходів щодо впровадження автоматизованих системам раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення відповідно до Переліку, затвердженого рішенням комісії з питань ТЕБ і НС Хмельницької ОДА від 28.12.2017р. (протокол №13).

6. Відділу освіти, сектору культури райдержадміністрації, ДНЗ "Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей",  Теофіпольській центральній районній лікарні, комунальному закладу «Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги»,  управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації, рекомендувати органам місцевого самоврядування:

6.1. забезпечити дієвий контроль за виконанням заходів протипожежного захисту, передбачених приписами за результатами проведених перевірок дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, будинків для людей похилого віку та інвалідів, закладів культури.

6.2. організувати проходження навчання з питань пожежної безпеки керівниками та відповідальними посадовими особами підвідомчих закладів.

7. Начальникам спеціалізованих служб цивільного захисту:

7.1. Забезпечити організацію виконання заходів щодо належного функціонування служб, завершити роботу щодо відпрацювання документації служби (положення про службу, наказ про призначення посадових осіб служби, функціональні обов’язки посадових осіб служби, схему організації та список для оповіщення та зв’язку, плани реагування на надзвичайні ситуації, плани взаємодії, довідка доповідь начальника служби) та надати її на перевірку в сектор з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації до 15 квітня 2018 року.

7.2. Забезпечити проведення заходів щодо виконання завдань спеціалізованих служб шляхом проведення навчань та тренувань.

7.3. Завершити роботу щодо укладання угод з суб’єктами господарювання (усіх форм власності) на проведення спеціальних робіт та заходів з їх забезпечення при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

7.4. Провести уточнення обліку працівників спеціалізованих служб, техніки та майна, якими такі служби укомплектовані для ліквідації надзвичайних ситуацій, розрахунки подати на адресу сектор з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації до 1 травня.

 8. Рекомендувати головам органів місцевого самоврядування району визначити відповідними рішеннями місця масового відпочинку населення на водних об'єктах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2002 року №264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах», та вжити заходів щодо облаштування їх згідно вимог ПРАВИЛ охорони життя людей на водних об’єктах України  затверджених  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 року № 301.

9. КП «Теофіпольлісвод»  спільно з головами сільських, селищних рад:

9.1. вжити заходів щодо створення на кожному підприємстві (структурному підрозділі) пунктів накопичення протипожежного інвентарю та забезпечення їх протипожежним обладнанням та засобами гасіння відповідно встановлених норм.

9.2. забезпечити своєчасне виконання попереджувальних заходів, згідно проектної (лісовпорядкувальної) документації щодо влаштування та догляду мінералізованих смуг, протипожежних розривів, встановлення аншлагів та обмежень в’їзду в ліс у пожежонебезпечний період.

10. Сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації (В. Комісарчук):

10.1. надати необхідну методичну допомогу головам сільських селищних рад розробці відповідних програм забезпечення  захисту населення і територій громади від надзвичайних ситуацій.

10.2. забезпечити проведення заходів з удосконалення місцевої системи централізованого оповіщення населення про загрозу чи виникнення надзвичайних ситуацій.

11. Теофіпольському районному сектору ГУ ДСНС  України  у Хмельницькій області (Притула С.В.):

11.1. Забезпечити постійну готовність пожежно-рятувальних підрозділів РС Головного управління до реагування на надзвичайні ситуації, події та гасіння пожеж, організацію внутрішньої, гарнізонної та караульної служби в підпорядкованих підрозділах.

11.2. Продовжити роботу з підприємствами-балансоутримувачами водогінних мереж, суб’єктами господарювання щодо утримання джерел протипожежного водопостачання у справному стані та вживати заходи щодо недопущення його необґрунтованого списання.

11.3. Продовжити роботу з органами місцевої влади щодо придбання обладнання ГДЗС за рахунок програм ЦЗ та забезпечити своєчасну постановку до оперативних розрахунків прийнятих на баланс апаратів захисту органів дихання та зору.

11.5. забезпечити контроль за усуненням недоліків, виявлених при здійсненні комплексних (контрольних) перевірок райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту.

12. Виконавцям, забезпечити надання до райдержадміністрації, через сектор з питань цивільного захисту населення, письмової звітної інформації про хід виконання протокольного рішення до 1 липня та 10 грудня 2018 року.                

13. Контроль за виконанням рішення покласти на завідувача сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації (В. Комісарчук).

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3327 | Переглядів: 144Дата публікації: 14:56 26.02.2018
Версія для слабо- зорих