Проведено літературно-музичний захід до дня народження Т.Г. Шевченка
Проведено літературно-музичний захід до дня народження 
Т.Г. Шевченка

Поділитися новиною:

Проведено літературно-музичний захід до дня народження Т.Г. Шевченка

Що весни, коли тануть сніги, і на рясці засяє веселка. Повні сил і живої снаги, ми вшановуємо пам'ять Шевченка.

12 березня 2018 року в Теофіпольській ЦРБ проведено літературно-музичний захід до дня народження Т.Г. Шевченка «Шлях до Тараса».

В історії на завжди залишаються іменна, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу Тараса Шевченка. Скільки років минуло з дня народження поета проте і нині живе під сонцем України  Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.

Важким і тернистим був життєвий шлях народного співця. Ріс Тарас, як і всі сільські діти, але відрізнявся від ровесників своїми здібностями. Хлопець був жвавим і непосидючим: то десь завіється в поле, а потім з чумаками повертається додому, то десь заграється, аж поки рідні не знайдуть його.

Ще в ранньому дитинстві Тарас Шевченко проймався глибоким захопленням від славного і героїчного минулого українського народу. Із розповідей старого діда Івана оживали в уяві хлопчика мужні лицарі – козаки, їхні далекі походи на ворога. Усе почуте назавжди закарбувалося в пам’яті Шевченка, а потім оживало в його поезіях.

Учасникам заходу було представлено цікаву сценку; інсценізацію вірша «Мені тринадцятий минало»; пісню на слова Тараса Шевченка «Вітре буйний»; вірші Т.Г. Шевченка, обробка Я. Орлова «Бандуристе, орле сизий»; уривок з поеми «Катерина»; інсценізацію із поеми Т.Г. Шевченка «Тополя»; уривок з поеми «Чума»; вірші Т.Г. Шевченка, обробка Миколи Леонтовича «Зоре моя вечірняя»; пісню «Якби мені, мамо, намисто» і багато інших.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова.

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3408 | Переглядів: 106Дата публікації: 14:30 12.03.2018
Версія для слабо- зорих