Вода – джерело здоров′я
Вода –  джерело здоров′я

Поділитися новиною:

Вода – джерело здоров′я

Зазвичай, коли ми п’ємо воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я. Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути з запахом вона чи без запаху, побачити - прозора вона чи мутна.

 Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі - неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози, тощо .

 Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:

  •  бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць та  личинок гельмінтів, тощо.

  • мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров'я людей;

  • мати цілющі органолептичні властивості — комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.

Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, тому  що  не завжди  джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і  літературі,  на практиці виявляється кришталево чистою.

Забруднити  питну воду можуть  і весняні паводки,  дощі, розставання снігу, грунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві,    що можуть затопити колодязь.

Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком  до трьох років, з якої при  приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами  та  виникати захворювання «метгемоглобінемія».

Також, хочемо повідомити, що Теофіпольське районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з пунктів розливу та бюветів, з колодязів та каптажів джерел, фасованої,) щодо  визначення  наступних показників: епідемічної безпеки  - мікробіологічні дослідження;

санітарно-хімічних показників безпечності та якості - , органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-гігієнічні дослідження.

Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів, криниць та каптажів. 

Прейскурант цін на лабораторні дослідження питної води і послуги що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за №662 від 11.05.2006 року. 

За додатковою інформацією звертатися за адресою: вул.Свободи,1 смт Теофіполь телефон: 3-04-04                                                     

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3637 | Переглядів: 92Дата публікації: 14:45 16.04.2018
Версія для слабо- зорих