Ю.Маєвський: ми маємо комплексно вирішувати проблемні питання, що стосуються підготовки до опалювального сезону 2018/2019
Ю.Маєвський: ми маємо комплексно вирішувати проблемні питання, що стосуються підготовки до опалювального сезону 2018/2019

Поділитися новиною:

Ю.Маєвський: ми маємо комплексно вирішувати проблемні питання, що стосуються підготовки до опалювального сезону 2018/2019

Про це зазначив голова районної державної адміністрації Юрій Маєвський під час сьогоднішнього засідання колегії районної державної адміністрації.

Про підсумки проходження опалювального сезону 2017/2018 року та організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року виступила Людмила Сапуга - начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку районної державної адміністрації. Зокрема, було зазначено, що опалювальний сезон на об’єктах житлово-комунального господарства у 2017 році розпочався вчасно. Підприємствами житлово-комунальної галузі виконано всі заплановані заходи по підготовці до роботи в опалювальний період 2017-2018 років.

Опалювальний сезон пройшов без зривів та надзвичайних ситуацій. Завдяки злагодженій роботі усіх служб в районі не зафіксовано жодного випадку відключення споживачів на тривалий час від систем тепло-, водо-, газо- та електропостачання.

За проходженням опалювального сезону здійснювався постійний контроль з боку керівництва районної державної адміністрації. Щоденний моніторинг підготовки до опалювального сезону та його проходження забезпечував відділ житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації.

До зими комплексно підготовлено 58 будинків, 32 школи, 32 дитячих садочки, 1 лікарня, 6 амбулаторій, 43 фельдшерських пунктів та заклади культури.

На балансі Теофіпольського ВУЖКГ знаходиться 58 житлових будинків, 48,6 км. – водопровідної мережі, 10,4 км. – каналізаційної мережі.

Відповідно до плану заходів з організації підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в опалювальний період, здійснено: в 12 будинках виконано поточний ремонт під’їздів, зроблено ремонт 6 електрощитових, відремонтовано та засклено 12 сходових кліток, в 6 житлових будинках відремонтовано та замінено вхідні двері, в 58 будинках покрашено газопроводи. В 3 житлових будинках відремонтовано покрівлі 42 кв. м. (капітальний, частковий ремонт).

В цілому житловий фонд підготовлено до опалювального сезону на 100%.

Теофіпольським ВУЖКГ підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період  5 од. снігоочисної техніки, створено запас посипочних матеріалів: солі – 0,01 тис. тон, з 0,01 запланованих, 100%, піску – 0,1 тис. тон, з 0,1 запланованих, 100%, протиожеледної суміші – 0,11 тис. тон, з 0,11 запланованих, 100%. Створено запаси ПММ 0,4 т.: дизельного пального – 0,3 т, бензину – 0,1 т.

На балансі КП ,,Тепловик” знаходиться 3 діючі котельні та 1206 метрів у двохтрубному обчисленні діючої теплової мережі.

Котельні №5 та №2 обслуговують дитячі садочки ,,Бджілонька” та ,,Зірочка” в смт. Теофіполь загальною площею 3311 м2, які готові до експлуатації.

Котельня №1 обслуговує адмінприміщення державної та господарської форми власності, загальною площею 11 264,4м2.

Підприємство повністю відмовилось від використання природного газу, котельні працюють на твердому паливі.

Підприємством підготовлено автотранспорт, зварювальне та інше допоміжне обладнання до роботи в умовах понижених температур, проведено ремонт теплотехнічного обладнання, ремонт теплових камер, відновлено пошкоджену теплову ізоляцію трубопроводів та задвижок в теплових камерах та ремонт запірної арматури в теплових камерах. Укомплектовано аварійним запасом матеріалів, запасними частинами та обладнанням.

Заборгованість КП «Тепловик» перед НАК «Нафтогаз України»  становить 1092,6 тис.грн в тому  числі фінансові санкції 167,4 тис.грн. Ця заборгованість утворилася станом на кінець 2013 року і не була нарощена за період 2015-2017 років.

Підприємство в липні 2017 року подало до Мінрегіону документи щоб скористатися можливістю реструктуризації боргу відповідно до вимог Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2017 року № 93 «Про затвердження Порядку ведення реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енерго­носії та користування зазначеним реєстром”. Після реструктуризації боргу згідно цієї постанови підприємство не буде мати заборгованості

У всіх шкільних котельнях та всіх шкільних приміщеннях було проведено поточні та капітальні ремонти за рахунок залучених коштів на суму 3141,1 тис.грн., з них - 2493,3 тис.грн. використано на енергозбереження. Впродовж опалювального періоду забезпечувався належний тепловий режим. Використання енергоносіїв відбувалось в режимі економії і бережливості. Всього функціонувало 34 шкільні котельні, 8 з них використовують тверде паливо (Базалійська ЗОШ, Теофіпольська ЗОШ №2, В.Полівська ЗОШ, Новоставецька ЗОШ, Колковецький НВК (ЗОІІІ І ст. - ДНЗ), Михнівська ЗОШ, Строковецька ЗОШ, Турівська ЗОШ), 1 школа користувалась центральним опаленням (Теофіпольська ЗОШ №1), інші 23 навчальні заклади використовують природний газ. Для опалення дитячих садків, що стоять окремо, працює 13 газових та 1 твердопаливна котельня (Шибенський ДНЗ). Три ДНЗ («Зірочка», «Білочка», «Бджілонька» смт. Теофіполь) користуються центральним опаленням.

В опалювальний сезон 2016-2017 р. навчальними закладами було використано 727 270 м3 газу, відповідно в опалювальний сезон 2017-2018 р. - 639 910 м3 газу. Всього за опалювальний сезон 2017-2018 року економія склала 87 360 м3 газу в порівнянні до попереднього опалювального сезону.

Сектором культури районної державної адміністрації проведено обстеження приміщень та проаналізовано стан подальшого функціонування закладів культури району, стан підготовки до стабільної роботи в зимовий період 2017/2018 року та протипожежної безпеки.

Протягом звітного періоду на проведення поточних та косметичних ремонтів, виготовлення технічної документації, використані кошти в сумі 252,498 тис.грн.

В адмінприміщенні сектору культури придбано 4 дверних блоки та грати на двері в сумі 39,810 тис.грн., районному будинку культури встановлено дверний блок на суму 5,375 тис.грн., дитячій музичній школі закуплено будівельні матеріали та проведено поточний ремонт на суму 26,3 тис.грн., дитячій художній школі проведено поточний ремонт (заміна дверей) на суму 21,707 тис.грн., Олійницькому сільському будинку культури здійснено заміну вікон та дверей на суму 33,0 тис.грн., Бережинецькому сільському будинку культури здійснено заміну вікон на суму 27,589 тис.грн., Кунчанському сільському будинку культури встановлено металопластикові вікна та двері на суму 20,1 тис.грн., а в бібліотеку – вікна на суму 4,56 тис.грн., Михиринецькому та Олійницькому сільських будинках культури проведено поточні ремонти на суму 10,0 тис.грн., Човгузівському сільському будинку культури здійснено часткове перекриття даху та заміну вікон на суму 40,09 тис.грн., Коровєнській сільській бібліотеці встановлено металопластикові вікна на суму -15,55 тис.грн.

На перевірку димових та вентиляційних каналів в адмінприміщенні сектору культури використано кошти в сумі 219 грн.

У центрі первинної медико-санітарної допомоги очищенні підвали та горища, приведено в належний стан димоходи та вентиляційні канали, приведено в належний стан під’їдні шляхи до кожного закладу.

Замінено двері та відремонтовано опалення в ФП с.Коров’є, закуплено та замінено енергозберігаючі газові котли в ФП с. Човгузів, ФП с. Вовківці, ФП с. Новоставці, ФП с. Кривовілька, ФП с. Волиця, замінені вхідні двері та виконаний поточний ремонт в Базалійській АЗПСМ, замінена та відремонтована електромережа, замінені вхідні двері та виконаний поточний ремонт в ФП с. Турівка, виконані поточні ремонти в ФП с. Червона Дубина, ФП с. Човгузів, ФП с. Василівка, ФП с. Ординці, ФП с. Бережинці, перекрито покрівлю ФП с.Карабіївка, замінено вікна та двері у Поляхівській АЗПСМ за кошти державного бюджету, за кошти сільської ради проводиться часткова заміна вікон Шибенської АЗПСМ.

В процесі підготовки до опалювального сезону планується проведення утеплення приміщення Теофіпольської амбулаторії та Теофіпольського ЦПМСД на що з обласного бюджету передбачено 400 тис. гривень. Також планується проведення капітального ремонту Шибенської амбулаторії, капітального ремонту ФП с. Воронівці, ФП с. Медисівка, ФП с. Дмитрівка, ФП с. Троянівка, ФП с. Кривовілька, ФП с. Коров’є та поточного ремонту ФП с. Новоставці. В цілях енергозбереження та економії бюджетних коштів планується заміна вікон на енергозберігаючі в Базалійській та Святецькій амбулаторії та заміна котла на енергозберігаючий ФП с. Михиринці.

В центральній районній лікарні планується заміна дверей та вікон на металопластикові.

Філія  «Теофіпольський райавтодор» на території району обслуговує 267,6 км доріг загального користування.

Підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 7 од. Снігоочисної техніки.

У період опалювального сезону на особливому контролі було питання розрахунків за спожитий природний газ.

Підготовку до опалювального сезону 2018/2019 року необхідно розпочати невідкладно.

Керівникам житлово-комунальних підприємств при підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року необхідно врахувати недоліки, які мали місце у минулому сезоні та забезпечити своєчасне виконання запланованих заходів.

У тепловому господарстві першочерговими заходами є ремонт котелень, заміна котлів та насосних агрегатів, підготовка теплових мереж, у тому числі ремонт та заміна на попередньо ізольовані труби.

У водопровідно-каналізаційному господарстві – це підготовка водопровід­них та каналізаційних мереж, свердловин та водозаборів.

Особливу увагу слід звернути на підготовку до зими закладів соціальної сфери та житлового фонду, проведення ремонту та утеплення фасадів, покрівель, утеплення вікон, розширення практики надання паспортів готовності об’єктів до опалювального сезону, впровадження заходів з енергозбереження, переведення на альтернативні джерела теплопостачання для зменшення та заміщення споживання природного газу.

Також, про підготовку в районі оздоровчої кампанії «Літо – 2018» проінформувала Галина Лірук - головний спеціаліст відділу освіти  районної державної адміністрації.

Про стан виконавської дисципліни в районній державній адміністрації у 2017 році та заходи щодо її покращення проінформувала Олена Ковцун – керівник апарату райдержадміністрації;

Про стан дотримання свободи слова в районі проінформувала Ірина Барановська - завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації.

За результатами розгляду питань прийнято відповідні розпорядження.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3719 | Переглядів: 168Дата публікації: 14:37 26.04.2018
Версія для слабо- зорих