100 років Українській Державі Павла Скоропадського
100 років Українській Державі Павла Скоропадського

Поділитися новиною:

100 років Українській Державі Павла Скоропадського

29 квітня 2018 року на державному рівні відзначатиметься 100-річчя з дня проголошення Української Держави на чолі з гетьманом Павлом Скоропадським. У зв’язку з цим в Теофіпольській ЦРБ 25 квітня з користувачами було проведено інформаційну годину “100 років Українській Державі Павла Скоропадського” на основі матеріалів підготовлених Українським інститутом національної пам’яті.

Гетьман як нащадок давнього козацького роду великої ваги приділяв відродженню козацтва як соціальної основи Української держави.

Внутрішня політика Скоропадського трималася на засадах: поновлення приватної власності на землю та повернення її в товарний обіг, створення боєздатної армії, утвердження українського культурно-освітнього простору.

Вагомими були зовнішньополітичні здобутки гетьманського уряду. Українська Держава мала 11 дипломатичних і майже 50 консульських представництв у 20 країнах, а на своїй території – 12 дипломатичних і 42 консульські представницва з 24 держав.

В освітньо-культурній сфері здобутки Гетьманату виявилися найпомітнішими та найвпливовішими завдяки появі за державний кошт солідних культурних, наукових, освітніх установ: Академії наук, національної бібліотеки, університетів, галереї мистецтв, оперного театру, історичного музею, хорової капели, симфонічного оркестру, театрів. Великого розмаху набула українізація середньої та вищої школи.

Історичну  довідку на дану тему може надати бібліограф Лариса Кравченко, а саме: про українізацію, закордонні справи, Академію наук, гетьманат у мемуарах учасників подій, сучасні історики про Павла Скоропадського.

 

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3722 | Переглядів: 91Дата публікації: 16:23 26.04.2018
Версія для слабо- зорих