Теофіпольщина відзначила День пам'яті та примирення
Теофіпольщина відзначила День пам\

Поділитися новиною:

Теофіпольщина відзначила День пам'яті та примирення

8 травня 2018 року, в смт Теофіполь, відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пам'яті та примирення, за участю керівника апарату Теофіпольської райдержадміністрації Олени Ковцун, представників громадських організацій, трудових колективів, підприємств, установ району.

Мітинг-реквієм «Пам'ять людська не забуде повік!» проведено біля пам’ятного знаку усім захисникам суверенної, незалежної, Богом благословенної України Образу Богородиці. Присутні на заході вшанували  пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни, та всіх захисників України хвилиною мовчання.

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. Ці дні присвячені пам’яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Нове свято встановлене задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих». Вшановують цього дня воїнів, «жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни». Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни. Ми пишаємося тим, що наш народ вніс вирішальний внесок у досягнення   перемоги   і   спасіння   людства   від   нацистського поневолення. Віддаємо належне тій величезній ролі, яку відіграли у розгромі фашизму всі держави антигітлерівської коаліції. Багато десятків мільйонів людей віддали свої життя в ім'я досягнення Перемоги.

В День пам'яті та примирення ми мусимо відкинути всі ідеологічні нашарування,  які протягом багатьох років роз'єднували наше суспільство, маємо подивитись об'єктивно на перебіг історичних подій та усвідомити, що попри різні політичні погляди учасників тих буремних років об'єднувала одна мета - визволення рідної землі від ворога. Цієї шляхетної мети досягнуто завдяки героїзму та мужності бійців та командирів збройних сил, учасників партизанського та національно-визвольного рухів, а також працівників тилу.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3808 | Переглядів: 167Дата публікації: 15:16 08.05.2018
Версія для слабо- зорих