ТЕМАТИЧНИЙ УРОК-ЕКСКУРСІЯ
ТЕМАТИЧНИЙ УРОК-ЕКСКУРСІЯ

Поділитися новиною:

ТЕМАТИЧНИЙ УРОК-ЕКСКУРСІЯ

8 травня 2018 року архівним відділом Теофіпольської районної державної адміністрації проведено тематичний урок-екскурсію з учнями 4-Б класу Теофіпольської ЗОШ I-III ступенів №1 спільно з класним керівником Галиною Мельник з нагоди Дня пам'яті і примирення та 73-ю річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Під час заходу начальник архівного відділу Світлана Поліщук розповіла учням про героїчну боротьбу  українського народу за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє. Також були використані копії архівних документів, що зберігаються в районному архіві – це свідчення очевидців, друковані видання та інші документи, що відображають період окупації нацистами Теофіпольського району. Про історію створення архіву, склад і зміст його документів (з показом найбільш цікавих), хто користується інформацією, що зберігається у фондах архіву, як формуються і зберігаються архівні справи.

Головний спеціаліст архівного відділу О. Романовська ознайомила учнів з відео-, фото і фонодокументами, які зберігаються в архіві, з яких ми можемо побачити і почути найбільш цікаві історичні моменти життя наших краян.

На захід був запрошений Андрій Рудюк – голова районної ради організації ветеранів України, який розповів учням про людей, що героїчно боролися за визволення нашого краю. Зокрема, Теофіпольщина виростила 3 Героя Радянського Союзу: Юхим Пархомчук, Петро Баюк та герой фінляндських подій Артем Сорока із 69 героїв, які звеличили Хмельниччину, про організаторів і командирів партизанських загонів, які звільняли наш край від нацистських окупантів, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, що забрала мільйони життів, принесла лихо і горе на нашу українську землю, про патріотичне виховання молоді. Про те, що війна навчила людей бути разом, цінити кожну мить прожитого. Діти також долучилися до розмови і наводили приклади участі членів родин – дідусів, прадідусів у війні 1941-1945 років.

Учні з цікавістю проглядали фотодокументи та патріотичні книги, а саме виставку, яку було підготовлено працівниками архіву С.Поліщук  до 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

Архівний відділ Теофіпольської

районної державної адміністрації

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3816 | Переглядів: 91Дата публікації: 17:00 08.05.2018
Версія для слабо- зорих