В районі відзначили День матері
В районі відзначили День матері

Поділитися новиною:

В районі відзначили День матері

13 травня 2018 року, біля пам`ятного знаку усім захисникам суверенної незалежної Богом благословенної України - Пресвятої Богородиці, відбувся святковий концерт під назвою «Мамо, хай святиться ім`я твоє». Участь у даному заході взяла керівник апарату Теофіпольської райдержадміністрації Олена Ковцун.

Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято – День матері. Материнство... святе і прекрасне, оспіване поетами, увіковічнене  художниками на полотнах. У всіх народів, у всі віки жінка-мати була берегинею, добрим ангелом домашнього вогнища, її мудрість поважали в сім'ї, в її розрадах знаходило спокій зранене й зболіле синівське серце. Мама – перше слово, яке з радістю вимовляє дитина. Мама – це слово, яке найчастіше повторює людина в хвилини страждань, горя і відчаю… Протягом багатьох століть пісні української матері над колискою були і залишились невичерпним джерелом для поетів, які також створили чудові зразки колисанок. За словами Т.Г. Шевченка, «Мати – це святая сила всіх святих». Вона любить свою дитину здоровою і хворою, вродливою і невродливою, талановитою і безталанною, увінчаною славою і нещасливою. І тому наш народ схиляє низько голову, висловлює безмірну вдячність матерям за їх доброту, чуйність, самопожертву, вшановує берегиню роду людського, наставницю у сім’ї, хранительницю традицій і звичаїв.

Сьогодні привітати дорогих жінок-матерів зі святом прийшли представники райдержадміністрації, районної ради, громадських організацій, громадськість. На свято Матері були запрошені рідні та матері воїнів-захисників, які загинули на Сході країни у зоні АТО, захищаючи її незалежність і територіальну цілісність. Згадали поіменно всіх загиблих захисників:

1. Іващук Андрій Анатолійович.

2. Тимощук Андрій Петрович.

3. Загородній Дмитро Валерійович.

4. Трофимчук Василь Васильович.

5. Олійник Петро Володимирович.

6. Урван Олександр Якович.

7. Гетманчук Ігор Вікторович.

8. Юрасюк Володимир Степанович.

9. Даценко Валерій Олексійович.

І в цей день - день вшанування Матері всі присутні схилили голови перед матерями героїв з вдячністю за синів, воїнів-захисників, патріотів рідної землі. Учні школи-гімназії вручили матерям, сини яких загинули в АТО квіти та подарунки.

З вітальним словом до всіх жінок звернулися голова районної ради Андрій Петринюк та голова «Теофіпольської районної організації учасників антитерористичної операції» Василь Яцух.

Концертну програму до свята представили музичні номери у виконанні Галини Іванюк, Варвари Миронової, Руслана Карасьова, Вікторії Квасюк, Діани Орлик, Діани Зінчук, Вікторії Романчук, жіночого вокального ансамблю "Чарівниця".

По завершенню заходу молитву за нашу матір-Україну відслужив благочинний Теофіпольського району митрофорний протоієрей отець Василь Крисак.

Олена Володимирівна подякувала отцю Василю за організацію свята та спільно з Василем Андрійовичем привітали благочинного з днем народження та вручили Почесну Грамоту районної державної адміністрації та районної ради.

Шановні краяни, в День матері не скупіться на слова любові, поваги, шани і подяки.

Вшануйте пам'ять і тих матерів, що відійшли у вічність, поставте свічку у храмі і молитвою припадіть на місці вічного спочинку…

 

Довідково.

Цікаво, що людей всієї планети, не залежно від умов, віросповідання поєднує одне – любов і шана до своїх матерів. Тому не випадково встановлено День матері, який має свою історію. Започаткувала його у 1908 році американка Енні Джервіс з Чікаго.

Як талановитий педагог, чуйна людина була впевнена, що діти стають порядними людьми саме в тих родинах, де люблять і шанують матір. Тому ініціювала про встановлення свята Матері. До ініціативи Енні Джервіс американський Конгрес прислухався і 8 травня 1914 року цей день оголосив державним святом.

І відзначають День матері у другу неділю травня, оскільки церква визначила травень як місяць Божої Матері. Після першої світової війни святкування Дня Матері стало традицією і в Європі.

В Україну це свято прийшло в 1929 році. Союз українок в Галичині організував урочистості, присвячені матерям. Протягом короткого часу це свято набуло великої популярності. В Україні День матері має триєдиний сенс: поклоніння Матері Богородиці, яку наш народ вважає нашою заступницею, вшанування земної матері, яка дає кожному життя, і третя матір – рідна ненька Україна.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3837 | Переглядів: 221Дата публікації: 15:11 13.05.2018
Версія для слабо- зорих