3,5 мільйонів українців підписали декларації з лікарями
3,5 мільйонів українців підписали декларації з лікарями

Поділитися новиною:

3,5 мільйонів українців підписали декларації з лікарями

Пацієнти вибирали з понад 20 тис лікарів, які вже зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.Такими є результати національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» на сьогоднішній день.

Найбільше декларацій підписано в Харківській області — 404 500. На другому місці місто Київ (326 020), на третьому — Вінницька область (298 754), на четвертому — Дніпропетровська (282 836) і на п’ятому місці — Донецька (267 681).

У регіонах проводять ярмарки здоров’я, під час яких люди можуть познайомитися з лікарями первинної ланки, підписати з ними декларації, а також пройти медичні обстеження. На цьому тижні ярмарки відбулися на Івано-Франківщині, у м. Коломия та Тлумацькій ОТГ.

На Одещині відповідально підійшли до забезпечення можливості підписати декларації маломобільним групам населення. Там ветеранам Другої світової війни допомагають обрати сімейного лікаря та укласти з ним декларацію вдома. Окрім того, відповідно до розпорядження голови обладміністрації, допоможуть з підписанням декларації самотнім пенсіонерам, людям з інвалідністю, чорнобильцям та учасникам АТО.

Важливо, щоби місцева влада забезпечила медзакладам можливість успішно проводити кампанію «Лікар для кожної сім’ї» — підключення до інтернету, комп’ютери для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та принтери й папір для підписання декларацій. На сьогодні уже 1 181 медичний заклад бере участь у кампанії.

Неприпустимими є випадки маніпулювання громадською думкою, коли в ультимативній формі вимагають підписати декларації з певним лікарем, погрожуючи залишити пацієнтів без медичної допомоги або не провести необхідних досліджень, не видати довідку. Право на вільний вибір лікаря закріплене у «Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу», затвердженому Наказом МОЗ №503 від 19.03.2018 року. Якщо проблемне питання не вирішується на місцевому рівні, з головним лікарем медичного закладу, дивіться алгоритм дій у разі порушення ваших прав і залишайте відгук у формі зворотного зв’язку: https://goo.gl/forms/CL2mQGT20GwgOBAn2

Міністерство охорони здоров’я тримає на постійному контролі перебіг кампанії з вибору лікаря і своєчасно реагує на сигнали, що надходять щодо порушень на місцях.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/35-miljoniv-ukrayinciv-pidpisali-deklaraciyi-z-likaryami

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3841 | Переглядів: 75Дата публікації: 08:14 14.05.2018
Версія для слабо- зорих