Питання придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування
Питання придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

Поділитися новиною:

Питання придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

Було розглянуто, 15 травня 2018 року, на нараді з сільськими та селищними головами району, по якому інформувала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Федорчук

Оксана Василівна зазначила, що відповідно до постанови прийнятої Кабінетом Міністрів України 15 листопада 2017 року №877 «Про затвердження Порядку та умов надання у  2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» одним із пріоритетних завдань служби у справах дітей є забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Головним розпорядником субвенції та відповідальним за виконання бюджетної програми є Мінсоцполітики. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.

У вересні 2017 року на розширеному засіданні колегії Хмельницької облдержадміністрації розглянуто частково це питання. Зазначалось, що в серпні 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпоряд­ження щодо національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та передбачено створення умов для повноцінного виховання і розвитку дитини у біологічній родині, оскільки інституційний догляд є неефективним, шкідливим для дитини та суспільства, а також невиправдано затратним. Також передбачається розши­рення інклюзивної освіти, тому направлення дітей за заявами батьків до інтернатних закладів буде лише у виняткових випадках, за рішенням органу опіки та піклування.

В області реалізується Цільова соціальна програма реформування си­стеми закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклу­вання, на 2009-2017 роки, якою передбачається і захист житлових та майнових інтересів дітей. Відповідні програми прийнято у кожному районі та місті, однак вони не фінансуються.

Учасники заходу обговорили підходи впровадження даного питання.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3861 | Переглядів: 218Дата публікації: 15:58 15.05.2018
Версія для слабо- зорих