Відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитися новиною:

Відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

18 травня 2018 року, в приміщенні райдержадміністрації, під керівництвом першого заступника голови Теофіпольської районної державної адміністрації Петра Вільшинського проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Розглянуто питання порядку денного:

1. Про заходи щодо запобігання протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період.

2. Про стан санітарно-епідемічного благополуччя населення у літній період 2018 року

3. Про стан протипожежного водопостачання в районі.

З питаннями присутніх ознайомив завідувач сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Володимир Комісарчук. Вивчивши питання, комісія одноголосно вирішила:

1.Начальнику відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку райдержадміністрації (Сапуга Л.А.) начальнику РС ГУ ДСНС в області (Притула С.В.), сільським селищним головам, керівникам агроформувань, КП «Теофіпольлісвод» до 1 липня 2018 року:

1.1. Провести спільні перевірки сільськогосподарських підприємств  на предмет готовності до своєчасного виявлення та гасіння пожеж на полях  забезпечення належного функціонування місцевих пожежних команд.

1.2. Створити у сільськогосподарських підприємствах запаси паливно-мастильних матеріалів для гасіння великих та складних пожеж.

1.3. Провести розрахунки залучення необхідних сил і засобів для ліквідації надзвичайних ситуацій, ймовірних внаслідок розвитку пожеж на полях.

1.4. На протязі пожеже небезпечного періоду 2018 року організувати спільні  патрулювання хлібних масивів.

1.5. Вжити заходів щодо забезпечення місцевої та відомчої пожежної охорони необхідною технікою, засобами пожежогасіння та зв’язку, укомплектувати їх особовим складом згідно із штатними розкладами.

1.6. Провести інвентаризацію всіх лісових масивів, які знаходяться у територіальних межах району та вжити невідкладних заходів по завершенню передачі земель лісового фонду колишніх сільськогосподарських підприємств в постійне або тимчасове користування.

1.7. Питання пожежної безпеки щомісячно розглядати на виконкомах сільських та селищних Рад.

1.8. Активізувати роботу селищних та сільських Рад по навчанню населення правилам пожежної безпеки. Приміщення селищних та сільських Рад, клубів, магазинів обладнати куточками з наочною агітацією. Організувати виготовлення та розміщення в житлових будинках, на об’єктах з масовим перебуванням людей листівок, пам’яток з інструкціями про заходи пожежної безпеки в побуті та рекомендаціями про порядок дій на випадок пожежі.

1.9. Зобов'язати землекористувачів привести в належний протипожежний стан території, які прилягають до земель лісового фонду та забезпечити надійний контроль за протипожежним станом лісових масивів та лісосмуг.

2.0.  Розробити комплексний план попередження та ліквідації пожеж в лісових масивах району до 15 червня 2018 року.

2.  Начальнику відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку райдержадміністрації (Сапуга Л.А.),  спільно з начальником РС ГУ ДСНС в області (Притула С.В.),:

2.1. До 1 червня 2018 року провести наради щодо протипожежного захисту врожаю 2018 року, довести до керівників сільгосппідприємств, власників та користувачів земель вимоги та завдання щодо опрацювання та затвердження до 15 червня поточного року планів протипожежного захисту полів, на які нанести полоси прокосів, обкосів, місця розташування зерноскладів, токів, скиртування грубих кормів, встановлення тимчасових знаків, перекриття тимчасових доріг і стежок. Забезпечити охорону полів з початку стиглості врожаю.

2.2. Організувати роботу щодо оборювання хлібних полів в місцях прилягання їх до лісових масивів та торф’яників, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць смугою не менше 4-х метрів завширшки.

3. Начальнику РС  ГУ  ДСНС в області (Притула С.В):

3.1. До 1 липня 2018 року провести спільні навчання, тренування, в ході яких відпрацювати питання взаємодії при гасінні пожеж на хлібних масивах.

3.2. Забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів по запобіганню масових пожеж лісів, сільськогосподарських угідь та дій населення в разі їх виникнення.

4. Рекомендувати сільським селищним  головам спільно з РС ГУ ДСНС в області (Притула С.В.):

4.1. Недопущення до роботи під час жнивної компанії 2018 року сільськогосподарської техніки, яка не забезпечена первинними засобами пожежогасіння  та іскрогасниками.

4.2. Заборону керівникам сільськогосподарських та інших підприємств здійснювати спалювання сухої трави, сміття та післяжнивних залишків без дозволу органів ДСНС та охорони навколишнього природного середовища в області.

4.3. До 31 травня 2018 року провести аналіз стану виконання перспективного графіку створення добровільних пожежних формувань, здійснювати постійний контроль за забезпеченням сталої діяльності утворених дружин (команд).

5. Про виконання даного рішення до 25 червня  2018 року проінформувати письмово  комісію з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на РС ГУ ДСНС в області (Притулу С.В.).

Про стан санітарно-епідемічного благополуччя населення у літній період 2017 року проінформував начальник управління Держпродспоживслужби в Теофіпольському районі Павло Шевчук.  В поточному році на території району залишається напруженою епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій та вірусного гепатиту „А”. Показники захворюваності на вказані інфекції перевищують середньо-обласні. Вкрай незадовільно виконуються комплексні плани по профілактиці особливо небезпечних інфекцій (холери, сказу, лептоспірозу, бруцельозу, туберкульозу). Заплановані заходи проводяться не в повному обсязі. Санітарно-гігієнічний стан значної кількості об’єктів водопостачання, каналізування, харчування, навчально-виховних закладів району не відповідає діючому санітарному законодавству, що сприяє подальшому розповсюдженню інфекційної захворюваності. На підставі викладеного та з метою покращення санітарно – гігієнічного та протиепідемічного стану об’єктів в районі, недопущення виникнення епідемічних ускладнень:

Комісія вирішила:

Головам сільських та селищних Рад:

Забезпечити планові регулярні очистки та профілактичні дезінфекції криниць громадського користування, господарсько-питних водогонів.

Заслухати на засіданнях виконкомів питання «Про санітарно-технічний стан підприємств торгівлі та громадського користування».

Налагодити планово-регулярну очистку всіх населених пунктів району.

Виділити та оформити в разі відсутності необхідну документацію на звалища побутових відходів.

Категорично заборонити  організацію стихійних місць торгівлі харчовими продуктами в населених пунктах в необладнаних згідно санітарних вимог місцях, на проїжджих магістралях, автошляхах тощо.

Головам селищних Рад смт Теофіполь, смт Базалія.

До 01.11.2018р. обладнати комунальні водогони установками для безперервної дезинфекції питної води

Голові селища Теофіполь

Протягом 2018 р. вирішити питання щодо реконструкції очисних споруд господарсько - фекальної каналізаціїселища.

Голові селища Базалія

До 01.11.2018р. спроектувати та побудувати новий полігон для твердих побутових відходів

Начальнику відділу освіти райдержадміністрації, директорам навчально – виховних установ району:

- організувати постачання харчових продуктів та продовольчої сировини в загальноосвітні заклади району спеціально обладнаним автотранспортом при наявності супровідної документації, що гарантує якість та безпеку харчових продуктів;

- вирішити питання щодо дотримання натуральних норм харчування в дитячих та підліткових закладах.

Директору ПП „Ринок” вжити заходів щодо приведення районного ринку у відповідність з вимогами ветеринарно-санітарних правил та правил торгівлі на ринках.

Комісії по моніторингу суб’єктів господарювання стосовно дотримання вимог санітарного та ветеринарного законодавства на території району здійснювати постійний моніторинг санітарно епідемічного, ветеринарного законодавства на території району.

Контроль за виконанням вказаного рішення покласти на начальника Теофіпольського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Шевчука П.Ф.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3894 | Переглядів: 124Дата публікації: 14:21 18.05.2018
Версія для слабо- зорих