Теофіпольщина згадала Героїв Небесної Сотні
Теофіпольщина згадала Героїв Небесної Сотні

Поділитися новиною:

Теофіпольщина згадала Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Три роки тому Україна прощалася із загиблими на Майдані героями України.​ З людьми, які віддали найцінніше, що в них було - життя. А таке не забувається…

Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Хто б міг подумати, що в 21 столітті, після всього, що пережила наша (і не тільки) держава, все повториться знову. Схоже, людство не квапиться вчитись на своїх помилках…Сьогодні кількість загиблих вже вимірюється тисячами. Наш обов’язок – згадати сьогодні тих, хто "положив серце й душу за нашу свободу". А ще тих батьків, які ніколи не дочекаються сина; ту дружину, яка ніколи більше не зможе обійняти свого чоловіка; ту дитину, яка вже ніколи не побачить батьківської посмішки. Їм доводиться жити з цим болем щодня. І, при всіх намаганнях допомогти – словом, ділом, грішми – ми ніколи не зможемо полегшити їхні страждання.


Як би ви не ставились до Майдану, що би ви не думали про його учасників, єдине те, що вони хотіли кращого майбутнього для українців, вже варте пошани. Вони розпочали процес духовної перебудови нації та передали естафету нам. Все, що ми можемо зараз – зробити так, щоби жертва цих українців не була даремною.

З метою вшанування Героїв Небесної Сотні, сьогодні, 20 лютого, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський разом з заступником голови районної ради Романом Непотасом, головою Теофіпольської селищної ради Валентиною Губіною, працівниками райдержадміністрації, районної ради, установ, служб, організацій району всіх форм власності, активістами, громадськими організаціями, громадськістью зібрались на мітинг-реквієм «У нашій пам’яті вони назавжди залишилися». Мітинг відбувся біля пам’ятного знаку усім захисникам суверенної, незалежної, Богом благословенної України (смт. Теофіполь, перехрестя вулиць Івана Франка та Небесної Сотні). Присутні згадали незламних українців та інших побратимів інших національностей, які віддали життя за нашу свободу та оновлення країни.

"За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об'єднав десятки тисяч українців з різних областей, районів, які пліч-о-пліч до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість. На столичному Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу... Рівність і братерство – основна рушійна сила, яка підкорила Україну та весь світ." - зазначив Петро Григорович.

Пролунав Гімн Небесної Сотні – «Пливе кача». Пісню "Мамо не плач" виконала Галина Іванюк.

Благочинний Теофіпольського району митрофорний протоієрей отець Василь Крисак відслужив панахиду за загиблими героями Небесної Сотні. Присутні поклали квіти, запалили лампадки біля пам’ятника усім захисникам суверенної, незалежної, Богом благословенної України та пом'янули усіх загиблих під час Революції Гідності та проведення АТО.

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді можемо побудувати незалежну і процвітаючу державу.

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/1468 | Переглядів: 253Дата публікації: 13:36 20.02.2017
Версія для слабо- зорих