СКАРБНИЦЯ ІСТОРІЇ
СКАРБНИЦЯ ІСТОРІЇ

Поділитися новиною:

СКАРБНИЦЯ ІСТОРІЇ

24 грудня відзначають своє професійне свято – День працівників архівних установ, архівісти Теофіпольщини. В Указі Президена України від 30 жовтня 1998 року зазначено: «Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки та культури в інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ, встановити в Україні професійне свято – День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня».

Шановні колеги архівісти та ветерани архівної справи прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня працівників архівних установ. Українці заслужено пишаються давніми традиціями поваги до письмової спадщини. Ще з часів Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького наші предки розуміли значення слова, дбайливо зберігаючи безцінні документовані свідоцтва життя народу.

Можливо у декого із пересічних громадян архіви асоціюються з «тихою заводдю», де на полицях сховищ лежать стародавні документи, а біля них пораються сивочолі архіваріуси.

Насправді це не так, сьогоднішній архів – це велика, складна, багатопрофільна галузь,  яка за своїм призначенням є важливим інформаційним, культурно-освітнім закладом, джерелом задоволення наукових, культурних, тематичних, соціально-правових потреб громадян.

Архіви – пам'ять народу, глибоке коріння його історії. Тут зберігаються документи  свідки минувшини та сьогодення.

Нині в архівному секторі Теофіпольської районної державної адміністрації на стелажах, що сягають 180 погонних метрів, зосереджено  107  фонди  періоду 1960-2017 років та 14700  справ Національного архівного фонду на паперовій основі, а також  2915  документів на нетрадиційних носіях: фото- 3074 од.зб., фоно- 42 од.обл., відеодокументів 220 од.обл. про найважливіші події історії та сьогодення рідного краю. Документи довоєнного періоду знаходяться на зберіганні в Державному архіві Хмельницької області.

Зберігаючи документальні джерела різних часів і періодів як органів влади, підприємств, установ, організацій краю різних форм власності,  архівісти дбають про постійне поповнення Національного архівного фонду України місцевими матеріалами.

Щодня до архіву району звертаються  громадяни за довідками, копіями, архівними витягами для вирішення своїх нагальних проблем – земельних,  майнових,  приватизаційних, уточнення членства в господарствах, реабілітації членів родини  тощо.

Архівне життя досить багатогране, цікаве й непросте, наповнене щоденними турботами та проблемами. А турбот у архівістів дійсно вистачає. Адже необхідно впоратися з фондами у сховищах, здійснити ремонт та реставрацію документів, задовільнити запити юридичних та фізичних осіб і ще багато-багато інших питань. І так щодня.

Архівісти Теофіпольщини – справжні ентузіасти, своїм головним обов'язком вважають збереження, примноження, популяризацію історико-документальної спадщини рідного краю та докладають для цього усіх зусиль.

Без минулого немає майбутнього, а  історична пам´ять дбайливо зберігається і передається із покоління в покоління  в надійних руках архівістів, які створюють  всі умови для збереження, примноження  і використання  безцінного джерела правдивої інформації ім'я якому - Національний архівний фонд України.

  Завдяки щоденній самовідданій праці архівістів інтелектуальна скарбниця нашої нації зберігається та примножується, зміцнюючи нерозривний зв'язок минулих і майбутніх поколінь. Сердечно бажаємо міцного здоров'я, щастя, добра і злагоди вам і вашим родинам. Успіхів і натхнення Вам у відповідальній і благородній справі.

  

    Архівний сектор

  Теофіпольської райдержадміністрації                            

                    

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/2921 | Переглядів: 206Дата публікації: 12:00 22.12.2017
Версія для слабо- зорих