До відома громадян району!
До відома громадян району!

Поділитися новиною:

До відома громадян району!

Вчора відбулось засідання обласного опера­тивного штабу з координації дій щодо попередження та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в осінньо – зимовий період 2017/2018 року

ПРОТОКОЛ № 1 

засідання обласного опера­тивного штабу з координації дій

щодо попередження та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій

в осінньо – зимовий період 2017/2018 року

 

     17 січня 2018 року                                                                     м. Хмельницький

 

 

   Головував                              -       Кальніченко В.І.

   Присутні члени штабу      -       10 осіб (за окремим списком)      

        

Порядок денний.

І. Про забезпечення оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, небезпечні події пов’язані з ускладненням руху транспорту, порушенням енергозабезпечення населених пунктів.

 (Кальніченко В.І., Гуменний О.В., Данилюк Є.Д., Братко Е.П.,         Гнидюк П.І., Дячук А.В.)

 

18-20 січня, внаслідок переміщення циклону на південь України на території області очікується ускладнення погодних умов: мокрий сніг на дорогах ожеледиця, пориви вітру сягатимуть 15-20 м/сек., температура повітря в ночі      5°-10° морозу, в день від 3° морозу до 2° тепла.

Заслухавши та обговоривши інформації та пропозиції

 

Оперативний штаб вирішив:

 

 

1. Головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам:

1.1. в зв’язку з погіршенням погодних умов перевірити готовність та при необхідності організувати роботу місцевих Штабів в цілодобовому режимі, забезпечивши оперативний збір інформації та аналіз ситуації, своєчасне прийняття рішення та залучення наявної техніки для розчистки доріг, надання допомоги автотранспорту який попадає в снігові замети, про що негайно інформувати обласний оперативний штаб через кризовий центр облдержадміністрації.

1.2. інформацію про місце розгортання штабу та контактні телефони керівників надати до кризового центру облдержадміністрації.

1.3. у разі виникнення аварій забезпечити реагування на початковому етапі для недопущення їх переростання до рівня надзвичайних ситуацій з масштабними наслідками.

1.4. організувати у разі необхідності розгортання стаціонарних пунктів обігріву, забезпечити їх необхідним запасом продуктів, теплим одягом, взуттям медикаментами, забезпечити чергування та дотримання заходів протипожежної безпеки і санітарно-гігієнічних норм. Для роботи на пунктах обігріву залучати представників громадських та волонтерських організацій. Інформацію щодо розгортання пунктів обігріву, їх кількість, а також обсяги наданої допомоги людям надавати  до Головного управління ДСНС в області через місцеві підрозділи ГУ ДСНС.

1.5. довести рішення штабу до сільських, селищних голів та голів об’єднаних територіальних громад.

2. Службі автомобільних доріг в області (Гнидюк П.І.), ДП «Управління місцевих автодоріг» (Матус С.М.), ДП «Хмельницький облавтодор»(Дячук А.В.):

2.1. забезпечити своєчасне залучення наявної снігоочисної техніки, в тому числі додаткової техніки відповідно заключних угод та своєчасне застосування протиожеледних сумішей, особливо на складних ділянках доріг, в тому числі за рахунок ручної посипки.

2.2. передбачити влаштування паралельних доріг для можливості об’їзду проблемних ділянок.

2.3. для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій залучити техніку військових частин розташованих на території області згідно встановленого алгоритму.

2.4 забезпечити впровадження на аварійно-небезпечних ділянках та місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху, зокрема розміщення та чергування на зазначених ділянках автомобілів підвищеної прохідності для буксирування транспортних засобів.

2.5.спільно з Головним управлінням Національної поліції в області (В.В.Віконський), управління патрульної поліції у місті Хмельницькому Департаменту патрульної поліції (О.О.Костенко) та управлінням Укртрансінспекції в області (Дзюба В.І.) забезпечити:

своєчасне (при необхідності) введення обмежень руху автотранспорту для забезпечення умов роботи снігоочисної техніки;

чергування патрулів для регулювання дорожнього руху на час сильних снігопадів та ожеледі;

управління потоками великовантажного транспорту та їх організованого пропуску;

контроль за рухом великовантажного транспорту на гумі, яка непридатна для використання у зимовий період.

 

3. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації (Михайлова І.Г.) спільно з ГУ ДСНС в області, головами райдержадміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами забезпечити своєчасне інформування населення про ускладнення погодних умов, дотримання правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, місць розгортання та роботу пунктів обігріву із використанням можливостей місцевого телебачення, радіо, друкованих та електронних засобів масової інформації, консультаційних пунктів цивільного захисту.

4. Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (Лукомська С.І.), спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації (Цуглевич Я.М.), головами райдержадміністрацій та міськими (міст обласного значення) головами: організувати роботу з малозахищеними  верствами населення, в тому числі передбачити можливість тимчасового розміщення на період пониження температури повітря одиноких громадян похилого віку та інвалідів в будинках пристарілих, інших соціальних та медичних закладах та надання їм необхідної допомоги.

5. Управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації (Дашковський С.М.):

5.1. на період ускладнення погодних умов для своєчасного прийняття  необхідних рішень з реагування на можливі надзвичайні ситуації організувати цілодобове чергування відповідальних посадових осіб управління та структурних підрозділів ЖКГ у містах та районах області.

5.1. забезпечити постійний контроль за роботою комунальних служб міст та районів області, готовністю аварійно-відновлювальних бригад, координацію їх дій щодо сталої роботи об’єктів життєзабезпечення населених пунктів.

5.2. забезпечити стале функціонування систем життєзабезпечення – подачі теплової енергії, газу, водопостачання, надійної роботи комунальної техніки, приділити особливу увагу зупинкам громадського транспорту, підходам до соціальних об’єктів.

6. ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго» (Козачук О.І.) забезпечити оперативне реагування відповідних сил і засобів для відновлення електропостачання об’єктів життєзабезпечення та населених пунктів.

7. Головному управлінню ДСНС в області (Братко Е.П.):

7.1. забезпечити підтримання в готовності до застосування наявні сили та засоби, у тому числі автомобілів підвищеної прохідності, пересувних електростанцій, засобів енергоживлення.

7.2. посилити моніторинг обстановки та забезпечити оперативне реагування на загрози, події і надзвичайні ситуації.

8. Управлінню Укртрансінспекції в області (Дзюба В.І.) вжити заходів щодо безпеки пасажирських перевезень в складних погодних умовах, обмеження або заборони руху транспортних засобів на небезпечних ділянках доріг та направлення їх до місць відстою.

9. Контроль за виконанням даного рішення покласти на управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації (Данилюк Є.Д.).

 

 

 

 

 

 

Перший заступник

голови адміністрації                            о/п                                    В. Кальніченко

                                                                                                              

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3053 | Переглядів: 117Дата публікації: 14:38 18.01.2018
Версія для слабо- зорих