Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг
Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг

Поділитися новиною:

Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

22 січня, у приміщенні Теофіпольської дитячої музичної школи відбувся урочистий захід під назвою «Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг» з нагоди Дня Соборності України. Участь у заході взяли: перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський, керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, заступник голови районної ради Роман Непотас, працівники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрацій, установ та організацій району.

Звертаючись до присутніх Петро Григорович наголосив, що день 22 січня увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме цього дня у 1919 році на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цей історичний факт показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному. « Я впевнений, що разом з нашою допомогою тисячі воїнів, які захищають рідну землю, не дадуть ворогу жодного шансу зламати дух українського народу.  Кожен з нас мусить докласти і свої зусилля, щоб  Україна якнайшвидше перемогла і знову  стала соборною» - наголосив посадовець.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто загинув захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. До пам’ятників: Т.Г.Шевченка, воїнам-Афганцям, меморіального комплексу воїнам-визволителям, образу Богородиці (пам’ятного знака захисникам суверенної, незалежної, Богом благословенної України) покладено квіти та корзини.

Святкову концертну програму для присутніх підготували учасники художньої самодіяльності районного будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Полква», народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни та праці, учні та дитячі хореографічні колективи дитячої музичної школи. Також, на дану тематику було представлено  книжкову виставку.

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє. Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Фотозвіт

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3069 | Переглядів: 233Дата публікації: 15:00 22.01.2018
Версія для слабо- зорих