Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади
Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади

Поділитися новиною:

Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи конференцію «Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства», організовану Асоціацією міст України (https://www.auc.org.ua), Асоціацією міст Польщі (http://www.zmp.poznan.pl), Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад (http://www.ks.no) та Асоціацією «Енергоефективні міста України» (http://enefcities.org.ua).

С.Савчук закликав місцеву владу активно впроваджувати проекти з утеплення житлових та бюджетних будівель, встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ та інших об’єктів «чистої» енергетики, адже це вигідна інвестиція для кожного міста чи села.

Як пояснив Голова, завдяки успішній реалізації фінансової децентралізації місцеві бюджети постійно збільшуються. Так, у 2017 р. доходи місцевих бюджетів зросли порівняно із 2016 р. на 45,4 млрд грн та склали 192 млрд гривень.

Щороку збільшуються й залишки на казначейських рахунках органів місцевого самоврядування. Так, станом на 1 січня 2017 р. ці суми становили 47,7 млрд грн, а на 1 січня 2018 р. - 53,9 млрд гривень.

Частину цих коштів може бути використано, наприклад, на фінансування місцевих програм здешевлення «теплих кредитів». Завдяки державній і місцевій підтримці населення та ОСББ мають потужний стимул до енергоефективності, адже отримують подвійне (потрійне) відшкодування своїх витрат при утепленні житла.

Серед інших важливих питань, на які місцевій владі варто зосередити увагу, є:

-       впровадження системи енергоменеджменту у бюджетній сфері;

-       підвищення енергоефективності об’єктів соціальної сфери;

-       встановлення котелень на місцевих видів палива;

-       виробництво енергії з відходів.

Спільними зусиллями усіх регіонів можна досягти значних успіхів у скороченні та заміщенні споживання газу в Україні.

Як свідчить статистика, за період з 2014 р. по 2017 р. бюджетними установами, об’єктами теплокомуненерго та населенням зменшено споживання газу на 25% або 6,02 млрд м3.

Водночас, за останні три роки введено 1,93 ГВт нових потужностей, що виробляють тепло з відновлюваних джерел енергії.

Що стосується виробництва електроенергії із відновлюваних джерел, то за три роки маємо 408 МВт нових встановлених потужностей на суму понад 400 млн євро, зокрема:

-       у 2015 р. – 30 МВт;

-       у 2016 р. – 121 МВт;

-       у 2017 р. – 257 МВт.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Джерело: http://www.saee.gov.ua/uk/news/2160

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3113 | Переглядів: 123Дата публікації: 12:47 26.01.2018
Версія для слабо- зорих