«Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції»
«Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції»

Поділитися новиною:

«Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції»

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

31 січня 2018 року відбувся круглий стіл  на тему: «Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції»  за участю начальника управління соціального захисту населення Теофіпольської райдержадміністрації Лебідь Н.І., провідного фахівця з профорієнтації Теофіпольського районного центру зайнятості  Хрустальової О.В., директора Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чохи Р.І., голови громадської організації учасників антитерористичної операції Яцуха В.Л. та представників громадської організації учасників антитерористичної операції

На засіданні круглого столу обговорювались актуальні питання, що стосуються соціальної та професійної адаптації учасників АТО, забезпечення санаторно- курортними путівками та проходження психологічної реабілітації у 2018 році.

Начальник управління соціального захисту населення Лебідь Н.І повідомила, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432, затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, відповідно до якого соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції охоплює всіх учасників АТО (працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, тощо), яким встановлено статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни.

Протягом 2016-2017 років 12 учасників антитерористичної операції Теофіпольського району  навчалися за рахунок коштів  державного бюджету на курсах водіїв  та отримали посвідчення водія категорії «В» , «С» , «СЕ», «Д».

Учасники антитерористичної операції, які бажають отримати послуги з професійної адаптації письмово звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання  із заявою за установленою формою.

 До заяви додаються:

–  копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);

– копія  посвідчення  учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

– копія документа, що підтверджує безпосередню участь в анти-терористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Управління видає учаснику антитерористичної операції направлення до центру зайнятості на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання. Учасники АТО, які звертаються до центрів зайнятості за направленнями органів соціального захисту населення, безкоштовно отримують послуги з професійної орієнтації. Висновки фахівців з профорієнтації носять рекомендаційний характер.

З урахуванням висновків професійної орієнтації управління видає учаснику антитерористичної операції направлення на професійне навчання.

Також директор Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чоха Р.І., зазначила, що центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальну адаптацію. Соціальна адаптація учасників антитерористичної операції – це допомога у проведенні аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання; надання інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3150 | Переглядів: 192Дата публікації: 14:05 31.01.2018
Версія для слабо- зорих