Реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування з 2018 року по-новому
Реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування з 2018 року по-новому

Поділитися новиною:

Реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування з 2018 року по-новому

З 01 січня 2018 року застрахована особа самостійно може обирати санаторно-курортний заклад, в якому буде проходити реабілітаційне лікування

Перелік санаторіїв у розрізі профілів медичної реабілітації затверджується наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України та оприлюднюється для ознайомлення на його офіційному веб-сайті.

Постановою правління Фонду  від 13.07.2017 № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Механізм отримання реабілітації такий: на підставі одержаної інформації від закладу охорони здоров’я про потребу в подальшому відновлювальному лікуванні хворого, який перебуває в ньому, орган Фонду надсилає санаторно-курортному закладу заяву такої особи для узгодження можливості прийняти його до санаторію. У разі отримання згоди укладається тристоронній договір (між застрахованої особою, органом Фонду та санаторієм) із визначеною датою заїзду.

Договір є документом, що надає право застрахованій особі отримати послуги з реабілітаційного лікування в санаторно-курортному закладі. У договорі обов’язково зазначаються профіль медичної реабілітації, термін лікування (визначається лікуючим лікарем і ЛКК, але не більше ніж 24 дні) і дата початку лікування.

Після завершення курсу реабілітації орган Фонду згідно з актом приймання-передавання та рахунком оплачує санаторію вартість фактично наданих послуг із реабілітації (діагностичні та лікувальні послуги, що надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань, послуги із харчування та проживання). Але слід мати на увазі, що в разі перевищення вартості граничних розмірів витрат застрахована особа самостійно сплачує різницю коштів на рахунок санаторно-курортного закладу.

Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування для застрахованої особи або члена її сім’ї (дитини в супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника) затверджуються правлінням Фонду.

Як і раніше, на весь період стаціонарного та реабілітаційного лікування застрахованій особі видається листок непрацездатності.

Детальну  інформацію можна отримати за телефонами Теофіпольського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області: (03844) 3-12-16; (03841) 2-00-01.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3203 | Переглядів: 159Дата публікації: 11:40 08.02.2018
Версія для слабо- зорих