Випив - за кермо не сідай!
Випив - за кермо не сідай!

Поділитися новиною:

Випив - за кермо не сідай!

Теофіпольський відділ поліції Головного управління національної поліції в Хмельницькій області інформує

Найбільш високі ризики аварій в дорожньому русі за участю нетверезих водіїв механічних транспортних засобів, коли швидкість і сила гальмування великі. Пияцтво за кермом - це злочин. Але все-таки не можна обмежити дорожні нещастя від алкоголю тільки пияцтвом за кермом. Вони стосуються також пішоходів і велосипедистів, що знаходяться в стані сп'яніння. Значна частина загибелі від водіння під дією алкоголю припадає на вихідні дні.

За деякими даними, кожна четверта жертва аварій гине в дорожньому русі, це є результат того, що одна з сторін знаходиться під впливом алкоголю. З затримуваних нетверезих водіїв дев'ять з десяти чоловіки. В останні роки відмічається збільшення частки жінок. Кожен день по дорогах їдуть водії, у яких ступінь сп'яніння вище 0,5 проміле. Під впливом меншої дози алкоголю їде кожен сотий водій. Інтенсивність дорожнього руху постійно зростає, так що в дорожньому русі України бере участь все більше людей, які перебувають під впливом алкоголю. У зв'язку з вищесказаним, зменшення аварій від алкоголю має важливе значення. Алкоголь погіршує здатність діяти в дорожньому русі, послаблює здатність оцінки ситуації, в результаті чого зростає ризик аварії. Типові аварії для нетверезих водіїв - це виїзд на зустрічну смугу і лобове зіткнення. Наслідки таких аварій завжди можуть бути серйозними. Щорічно через випадки пияцтва страждає безліч людей. За 2017 рік на території району скоєно 37 дорожньо-транспортних пригод, в яких 2 особи загинули та 18 осіб отримали тілесні ушкодження. Майже половина із вказаної кількості пригод скоєні водієм, який перебував у стані алкогольного сп`яніння.

Працівниками відділення поліції постійно ведеться профілактична робота по документуванню водіїв, які керують автомобілями в стані алкогольного сп’яніння. Так, незважаючи на жорсткі санкції, правоохоронцями за 2017 рік на території району задокументовано  119 фактів порушення ст.130 КУпАП, з яких 74 водія позбавлено права керування транспортними засобами та накладено штраф в розмірі 10200 гривень, а уже у 2018 році працівниками відділення поліції задокументовано 10 водіїв, які керували транспортними засобами на підпитку.

Підсумовуючи вищевказане, закликаємо громадян бути свідомими, не порушувати ПДР України та відповідально відноситися до керування транспортного засобу взагалі.

 

Начальник відділення поліції

Сергій Стучинський

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3230 | Переглядів: 123Дата публікації: 13:37 13.02.2018
Версія для слабо- зорих