Відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану
Відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану

Поділитися новиною:

Відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Двадцять дев’ять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто і зостався живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи. Надзвичайно жорсткі та виснажливі умови підготовки, перемінливий клімат, щоденні думки про смерть і переживання за своє життя робили перебування у «гарячій точці» просто неможливим. Таке зрозуміють тільки ті, хто воював і вижив у ті жахливі роки. Та найстрашніше те, що ці хлопці не знали, що буде з ними в майбутньому, чи знайдуть вони собі місце у новому житті, житті без війни і смерті. Через цю страшну війну пройшли 700 тисяч чоловік і серед них 30 відсотків українців. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 72 військовослужбовцям. 15 тисяч не повернулися додому. В пекло Афгану пішло 65 теофіпольчан. В мертвих Афганських горах знайшли передчасну смерть наші земляки Григорій Васильович Попружний, Федір Павлович Франчук. Та всі розуміли одне – це занадто дорога ціна, ніщо не варте того, щоб платити саме такою ціною – ціною того, що відбувалося з ними тоді і що могло бути потім. Про своє перебування на війні «афганці» не дуже поспішають розповідати. Вони скромно зауважують, мовляв, що тут говорити, війна і є війна – стріляють, убивають. Але навіть із скупих фраз-спогадів стає зрозуміло –кожен з них щохвилинно ризикував своїм життям.

З метою належного відзначення в районі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 29-ї річниці виведення військ з Афганістану та на виконання Указу Президента України від 11.02.2004 року, з 9 по 15 лютого 2018 року, проведено традиційні тематичні заходи у закладах освіти, культури, позашкілля.

Зокрема, 15 лютого 2018 року, в приміщенні дитячої музичної школи смт Теофіполь проведено урочистий захід. За участю творчих колективів селища відбулась година пам’яті «Час і досі не загоїв рани».

На урочистості завітали: перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський, заступник голови районної ради Роман Непотас, голова Теофіпольської районної організації «Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» Василь Хабюк, Теофіпольський селищний голова Валентина Губіна, військовий комісар Теофіпольського районного військового комісаріату Василь Кубін, представники установ району, громадських організацій, учні навчальних закладів.

Присутні мали змогу поринути спогадами в події минулих років. До уваги був представлений відеоколаж. Учасники заходу поіменно згадали загиблих земляків – афганців. Представників районної організації «Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» нагороджено Почесним Грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

Після години пам’яті за загиблими присутні вирушили колонною ходою до пам’ятника воїнам-афганцям, Г.Попружному та Ф.Франчуку. Поклали квіти, вінки та схилили голови у скорботному мовчанні перед світлою пам’яттю сьогоднішніх захисників України, серед них – афганської сотні, що віддали життя за цілісність і єдність рідної землі, тих, хто не повернувся додому з далекої Афганської війни та воїнів, які загинули на теренах інших держав.

З глибокою шаною згадуємо сьогодні усіх, хто загинув під час виконання свого військового обов’язку за межами України, з особливим болем згадуючи війну в Афганістані та вшануємо всіх живих і низько вклоняємось батькам і родинам загиблих.

ФОТОЗВІТ

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3252 | Переглядів: 285Дата публікації: 12:26 15.02.2018
Версія для слабо- зорих