Розширена нарада голови райдержадміністрації Юрія Маєвського щодо ремонту та утримання автомобільних доріг району
Розширена нарада голови райдержадміністрації Юрія Маєвського щодо ремонту та утримання автомобільних доріг району

Поділитися новиною:

Розширена нарада голови райдержадміністрації Юрія Маєвського щодо ремонту та утримання автомобільних доріг району

23 березня 2018 року під керівництвом голови райдержадміністрації Юрія Маєвського відбулась робоча нарада. Питання порядку денного: ремонт доріг державного, місцевого значення; будівництво майданчика під ваговий комплекс в районі. Участь в засіданні взяли: заступник начальника служби державних доріг у Хмельницькій області Леонід Гураль, старший державний інспектор Укртрансбезпеки у Хмельницькій області Олег Вакалюк, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський, заступник голови районної ради Роман Непотас, представники установ, організацій, служб району, сільськогосподарських підприємств, перевізники, сільські та селищні голови.

Юрій Францович закликав представників сільськогосподарських підприємств, підприємців, перевізників, сільських та селищних голів району до консолідації зусиль задля ремонту автомобільних доріг району та утримання їх в належному стані. "Адже дороги – це візитівка нашого району, яку ми разом з вами, маємо привести до ладу та спільно знайти найбільш приємливий вихід із cитуації, що склалася", - наголосив очільник району.

- Наш район уміщає 644,5 км усіх доріг: з них 59,6 км – державного значення, 206,8 км – місцевого значення та 378,1 км – комунальних доріг. Із початком нового року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (у регіоні – Служби  автодоріг у Хмельницькій області) до сфери управління Хмельницької обласної державної адміністрації. На 2018 рік для Теофіпольського району на середній та поточний ремонт доріг місцевого значення передбачено 12 млн.грн. Вказані кошти будуть спрямовані на проведення ремонтних робіт на визначених ділянках двох автодоріг О231601 Теофіполь – (Ямпіль – Тихомель) ч/з Човгузів відрізок протяжністю – 2,6км. та О231609 (Теофіполь – Красилів - /Н-03/) – Майдан Петровського ч/з Олійники відрізком 2 км.. По цих автодорогах здійснюється підвіз учнів до загальноосвітніх навчальних закладів, під’їзд до медичних закладів та інших соціально-важливих об’єктів що знаходяться в районному центрі. В порівняні до минулого 2017 року де на дороги місцевого та державного значення на Теофіпольський район було спрямовано 2,25 млн. це значна сума але зовсім мізерна для необхідного об’єму робіт. Переважна більшість доріг Теофіпольського району збудовано у 70 - 80-х роках минулого століття відповідно до чинних на той час стандартів та вимог.  Із зміною вагових характеристик автомобільного транспорту, який використовується у вантажних перевезеннях, конструкції автошляхів не в змозі витримувати ті динамічні навантаження, які виникають під час руху сучасних вантажних транспортних засобів, - сказав Юрій Маєвський.

Заступник начальника служби державних доріг у Хмельницькій області Леонід Гураль проінформував, що  на утриманні служби державних доріг у Хмельницькій області залишаються 59,6 км доріг державного значення в Теофіпольському районі. Коштів на проведення ремотних робіт цих доріг не передбачено для району на 2018 рік. У зв'язку з цим підтримав ініціативу голови райдержадміністрації Юрія Маєвського щодо самостійного пошуку вирішення даного питання.

У своєму виступі старший державний інспектор Укртрансбезпеки в Хмельницькій області Олег Вакалюк розповів, що вага одного повністю завантаженого транспортного засобу з причепом сягає 30-40 тонн, а то і більше. Формально рух таких автомобілів по дорогах місцевого значення  заборонений. Це регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 869 «Про внесення змін до пункту 22.5 Правил дорожнього руху» згідно якої введено заборону на рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення. Розпорядженням голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 05.09.2017 року «Про переліки автомобільних доріг загального користування місцевого значення області» визначено перелік доріг, що відносяться до такої категорії. Так, на території Теофіпольського району, лише три автодороги Р48 «Кам’янець-Подільський  - Сатанів – Війтівці – Білогір’я», Теофіполь – Красилів – /Н-03/ та Ланівці – Лисогірка – Теофіполь, мають статус державного значення та які не підпадають під обмеження встановлені абзацом 4 пункту 22.5 Правил дорожнього руху. Однак на практиці все відбувається по-іншому. Без вагового контролю довести порушення просто неможливо. Автоінспекція не вправі зупиняти транспорт без зважування. Для цього  необхідне улаштування майданчиків для встановлювання мобільного (пересувного) вагового комплексу Укртрансавтоінспекції.

Райдержадміністрацією підготовлено та направлено лист Службі автомобільних доріг в Хмельницькій області щодо можливості розміщення таких майданчиків в смугах відведення автомобільних доріг державного значення на території району. За попередніми підрахунками приблизна вартість улаштування автомайданчика з твердим покриттям становить понад 400 тис. гривень.

Перш за все необхідно забезпечити місце для розміщування мобільного вагового комплексу та притягувати до фінансової відповідальності порушників. Тобто створити своєрідний “дорожний фонд”, куди будуть надходити кошти від стягнень. (На сьогодні законодавством та іншими нормативно-правовими актами передбачено відповідальність за здійснення перевезень вантажів понад дозволених нормативів та нараховується плата за проїзд автомобільними дорогами, яка розраховується за встановленою формулою ( постанова КМУ від 27 червня 2007 р. №879). У разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10% – нараховується у подвійному розмірі; до 10-40% – у потрійному; більше як на 40% – нараховується у п’ятикратному). Наразі такі габаритно-вагові комплекси наявні в управлінні Укртрансбеспеки у Хмельницькій області, та використовуються її інсекторами для державного нагляду та контролю за автомобільними дорогами області.

За результатами наради голова райдержадміністрації Юрій Маєвський доручив начальнику відділу житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Людмилі Сапузі створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники виконавчої влади, місцевого самоврядування, сільськогосподарських підприємств, підприємці, перевізники, депутати району. А також перейняти досвід виконавчої влади Тернопільщини, які вже наразі пройшли аналогічний шлях вирішення даних питань. Все це дасть можливість в короткі терміни знайти підрядника, підготуватися до початку ремонтних робіт і провести проектно-кошторисну документацію у відповідність.

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3510 | Переглядів: 280Дата публікації: 15:24 23.03.2018
Версія для слабо- зорих