Додержання мінімальних гарантій в оплаті праці і підвищення її рівня та інші важливі питання обговорили на засіданні колегії райдержадміністрації
Додержання мінімальних гарантій в оплаті праці і підвищення її рівня та інші важливі питання обговорили на засіданні колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Додержання мінімальних гарантій в оплаті праці і підвищення її рівня та інші важливі питання обговорили на засіданні колегії райдержадміністрації

30 березня 2018 року під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського проведено засідання колегії районної державної адміністрації, за участю керівництва районної ради,начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, окремих керівників організацій та установ району, керівників агроформувань району.

    На порядок денний засідання колегії виносились питання: 

- Про роботу виконкомів Волицької та Воронівецької сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

- Про додержання мінімальних гарантій в оплаті праці і підвищення її рівня та легалізації «тіньової» зайнятості населення в районі.

- Про підсумки роботи з зверненнями громадян в райдержадміністрації, сільських та селищних  радах району за 2017 рік

- Про план роботи районної державної адміністрації на II квартал  2018 року.

Про роботу виконкомів Волицької та Воронівецької сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади проінфорували Воронівецький сільський голова Микола Снігур, Волицький сільський голова Василь Гуральник.

Про додержання мінімальних гарантій в оплаті праці і підвищення її рівня та легалізації «тіньової» зайнятості населення в районі проінформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Лебідь. Зокрема, Наталя Іванівна зазначила, що Згідно моніторингу статистичних даних станом на 01.03.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати в Теофіпольському районі відсутня.

Управлінням проведено детальний аналіз розміру номінальної заробітної плати у галузях економіки підприємств, установ та організацій нашого району за лютий 2018 року.

У лютому 2018 року середня заробітна плата штатних працівників району склала 5025,82 грн., що на 98,92 грн. менше в порівняні до січня 2018 року та на 844,94 грн. або 20,2 % більше до аналогічного періоду минулого року.

Найвищий рівень середньої заробітної плати за лютий 2018 року у розрізі галузей спостерігався у:

-          вироблення і розподілення енергії – 7636,23 грн.;

-          державне управління – 6706,67 грн.;

переробна промисловість – 5798,36 грн.

Розмір середньої заробітної плати штатних працівників району у лютому 2018 року на 1302,82 грн. більше до мінімальної заробітної плати (3723 грн.)

Середньооблікова чисельність штатних працівників району за лютий 2018 року становить 4385 осіб.

Однією із найзначиміших галузей економіки нашого району є сільське господарство, адже  саме в цій галузі зайнято 1919 осіб або 43,8 %  працюючого населення, і відповідно заробітна плата є визначальною і становить – 4835,44 грн., що на 850,54 грн. або 21,3 % більше до заробітної плати лютого 2017 року.

Специфікою ринку праці Теофіпольського району є значна його залежність від сезонного виробництва. Причому, це стосується галузі переробної  промисловості, де штатна чисельність працівників становить – 426 осіб або 9,7 % до зайнятого населення в районі. Середня заробітна плата штатних працівників за лютий 2018 року становить – 5798,36 грн., що є більшою на 207,01 грн. до лютого 2017 року.

Аналізуючи рівень заробітної плати штатних працівників з початку 2018 року, не можна не звернути увагу на рівень заробітної плати по району в бюджетних установах та державному управлінні, адже кожен четвертий працюючий району зарплату отримує із бюджету. Сукупна кількість працюючих в бюджетних організаціях становить - 1971 особа або 44,9 % до загальної чисельності працівників зайнятих у економіці району та істотно впливає на рівень заробітної плати працюючих району.

У лютому 2018 року середня заробітна плата працівників у галузях склала:

державне управління – 6706,67 грн.,

освіти  –  5334,18 грн.,

охорони здоров’я – 4241,35 грн.,

наданні комунальних та індивідуальних послуг – 3967,20 грн.

З початку 2018 року проведено 2 спільних засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі, на яких заслухано 20 керівників підприємств.

Протягом січня - лютого 2018 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації спільно з Теофіпольським  відділенням Красилівської ОДПІ проведено 10 зустрічей з керівниками підприємств та фізичними особами, що виплачують заробітну плату в розмірі меншому від законодавчо встановленого мінімуму, на яких заслухано 12 керівників підприємств та організацій та 10 фізичних особи підприємці. В результаті чого 6 суб’єктів господарської діяльності підвищили рівень заробітної плати.

З початку 2018 року проведено 13 обстежень фізичних осіб з метою легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

За результатами обстежень та інформаційно-роз’яснювальної роботи виявлено та зареєстровано 13 нелегально працюючих осіб, які не зареєстровані, як суб’єкти підприємницької діяльності.

Районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення Теофіпольської районної державної адміністрації проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо реалізації законодавства про працю у сферах торгівлі та побуту, надання послуг таксі та закладах громадського харчування.

В ході проведених зустрічей членами робочої групи надано  інформацію про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та можливих правових наслідків використання робочої сили з порушенням трудового законодавства. Вручено пам’ятки щодо «тіньової» зайнятості і заробітної плати, трудових відносин, оплати праці.

Станом на 01.03.2018 у Теофіпольському  районі створено 14 нових робочих місць, з них: для найманих працівників у юридичних осіб – 1 нове робоче місце, для фізичних осіб – підприємців – 13.

Вагомим поштовхом для збільшення кількості створення нових робочих місць є поступове та стабільне зростання економіки нашого району, відповідальність керівників приватного сектору за офіційне працевлаштування своїх працівників та легальну виплату їм заробітної плати. Лише сталий розвиток економіки в районі дасть можливість суттєво підвищити рівень заробітної плати для працюючих нашого району.

Про підсумки роботи з зверненнями громадян в райдержадміністрації, сільських та селищних  радах району за 2017 рік проінформувала головний спеціаліст загального відділу  апарату  районної державної адміністрації Наталія Качан.

Про план роботи районної державної адміністрації на II квартал  2018 року проінформувала начальник відділу організаційної роботи та з питань персоналу апарату районної державної адміністрації Тетяна Ющук.

За підсумками проведення колегії райдержадміністрації прийнято відповідні розпорядження.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3555 | Переглядів: 188Дата публікації: 13:36 30.03.2018
Версія для слабо- зорих