ПРАЦЮЄМО, РЕЄСТРУЄМО, РОЗ'ЯСНЮЄМО
ПРАЦЮЄМО, РЕЄСТРУЄМО, РОЗ\

Поділитися новиною:

ПРАЦЮЄМО, РЕЄСТРУЄМО, РОЗ'ЯСНЮЄМО

Теофіпольський ДРАЦС інформує

У березні 2018 року Теофіпольським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції зареєстровано 18 актових записів про народження, з них 10 громадянам документи про державну реєстрацію народження вручено у Теофіпольському пологовому будинку. Батьки мають можливість одержати документи для реєстрації проживання новонародженої дитини, ще до виписки матері з пологового будинку. Семеро батьків скористались цією послугою,їм було вручено документи для реєстрації місця проживання дитини разом із свідоцтвом про народження. Було зареєстровано 42 смерті аж три шлюби та одне розірвання шлюбу. Виконано чотири судових рішення про розірвання шлюбу. Зареєстрована  одна зміна імені.

Серед новонароджених 10 хлопчиків і 8 дівчаток.Серед найпоширеніших імен - Олександр, Максім, Владислав, Дмитро, Сергій. Дівчаток називають Іванка, Катерина, Ангеліна, Мілана, Валерія, Анна. Наймолодша мама 1999 року народження, найстарші батьки - відповідно 1969 та 1981 року народження. Семеро дітей-перші діти в своїх сім'ях, шестеро - другі за рахунком, три сім'ї стали батьками вже втретє.Одна дитина - четверта дитина у матері. Одна-шоста.

Всього за березень 2018 року у районі померло 42 особи. Серед них 19 жінок та 23 чоловіки. Причиною смерті громадян старшого віку є: ішемічна хвороба серця, генералізований атеросклероз. Молоді громадяни працездатного віку помирали  від дії алкоголю, нещасних випадків, токсичної дії неуточненої речовини, навіть переохолодження.Наймолодшому померлому всього 42 роки. Найстаршій- 94.

 У минулому  місяці в районі було зареєстровано всього три шлюби. 

Представники ромської національної меншини в Україні продовжують залишатися однією з найбільш вразливих соціальних груп, яка піддається систематичній дискримінації. Серед найбільших проблем, з якими стикаються роми в Україні, є ускладнений доступ до освіти, медицини, соціальних послуг і працевлаштування, відсутність  документів про державну реєстрацію. Серед соціально-економічних чинників, які найбільш негативно впливають на становище ромів, є низький рівень доходів, неналежні побутові умови, а також низька обізнаність щодо виховання, харчування, догляду за дітьми. В сукупності ці проблеми призводять до соціальної ізольованості ромської національної спільноти та обмеженості у реалізації прав. З метою реалізації положень Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року,схваленої Указом Президента України 08.04.2013 № 201/2013, та на виконання підпунктів 2, 4 пункту 72 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 № 1393, та з нагоди відзначення 8 квітня Міжнародного дня ромів, в рамках правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО Теофіпольським районним відділом державної реєстрації  актів цивільного стану було проведено спільні наради з працівниками Теофіпольського районного сектору державної міграційної служби та  сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Теофіпольської РДА з метою донесення до ромів інформації про важливість отримання ідентифікаційних документів, у тому числі свідоцтв про народження.

 

О.Архіпович, начальник Теофіпольського районного відділу ДРАЦС

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3572 | Переглядів: 119Дата публікації: 16:51 03.04.2018
Версія для слабо- зорих