Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

Поділитися новиною:

Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

24 травня 2018 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Юрія Маєвського відбулось засідання колегії райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський, керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати, сільські та селищні голови району, представник ЗМІ.

Розпочинаючи засідання колегії голова райдержадміністрації Юрій Маєвський наголосив, що питання дефіциту заробітної плати в галузі освіти району вирішено спільними зусиллями, завдяки розумінню голів сільських, селищних рад, сільгосптоваровиробників району. Також Юрій Францович зазначив, що станом на 24 травня 2018 року питання щодо оптимізації навчальних закладів району частково вирішено та буде знято з порядку денного сесії районної ради. Усі навчальні заклади району працюватимуть у звичному режимі і не будуть понижуватися в ступені.

На порядок денний засідання колегії було винесено питання: звіт начальника відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку районної державної адміністрації Л.Сапуги «Про благоустрій населених пунктів району»; про соціальний захист учасників АТО; про роботу виконкомів Великолазучинської та Борщівської сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Про благоустрій населених пунктів району проінформувала начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку районної державної адміністрації Людмила Сапуга. Зокрема, було зазначено, що з метою дотримання належного санітарного стану та благоустрою в населених пунктах району, на виконання Указу Президента України від 4 листопада 2008 року №995/2008 ,,Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів і зелених насаджень”, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 29 березня 2018 року №340/2018-р ,,Про проведення в області щорічної акції ,,За чисте довкілля” та дня благоустрою територій населених пунктів”, розпорядження голови районної державної адміністрації від 02 квітня 2018  №100/2018-р ,,Про проведення в районі щорічної акції ,,За чисте довкілля” та дня благоустрою територій населених пунктів” у районі проведено певну роботу щодо створення нових зелених насаджень та благоустрою населених пунктів району.

Починаючи з 02 квітня поточного року на території 24 сільських та селищних рад розпочато проведення акції ,,За чисте довкілля” та дня благоустрою територій населених пунктів”. Сільськими та селищними радами прийнято відповідні рішення про закріплення за підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності прилеглих територій для забезпечення на них чистоти і порядку.

В рамках розроблених заходів, з метою збереження та примноження зелених насаджень, покращення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення в населених пунктах за участю органів місцевого самоврядування, державних службовців району, працівників освіти, культури та медицини району, установ, організацій, громадськості та учнівської молоді: висаджено понад 47000 дерев та кущів, здійснено зачистку територій населених пунктів, зелених зон, місць масового відпочинку громадян, прибережних смуг від побутового та іншого сміття на площі 45 га; ліквідовано 73 стихійних сміттєзвалища, приведено в належний санітарний стан території 73 кладовища, 9 братських могил, 2 меморіальних комплекси та 16 місць почесних поховань; очищено від сміття береги річок та ставків протяжністю 11 км.; очищено від сміття близько 300 км придорожніх смуг; прибрано та впорядковано на площі 2061 тис.м2 комунальних вулиць, доріг та тротуарів.

В рамках проведення Дня благоустрою територій населених підприємствами, організаціями та установами району всіх форм власності здійснено комплекс природоохоронних заходів (проведено чистку дерев та насаджень, посадку нових, благоустрій прилеглих територій, квітників, побілку дерев та бордюрів), місцевими радами, установами, організаціями та підприємствами очищено від сміття придорожні смуги та ліквідовано відходи від вирубки дерев.

Активну участь у створенні нових зелених насаджень взяли КП ,,Теофіпольлісвод” висаджено 27000 саджанців, Поляхівська (1000), Новоставецька (400), Гаврилівська (400), Кунчанська (300), Борщівська (200), Бережинецька (200) сільські ради та Базалійська селищна рада 200 саджанців дерев.

Найбільше розчищено вулиць та тротуарів на підвідомчій території Теофіпольської селищної ради, Поляхівській,  Новоставецької, Святецької,  Кунчанської, Турівській, Воронівецькій, Ординецької та Великолазучинської сільських рад.

Активну роботу по ліквідації стихійних сміттєзвалищ проведено у всіх сільських радах, найбільше ліквідовано в Святецькій, Воронівецьких, Турівській, сільських радах Теофіпольській  селищній раді.

З року в рік одні з найперших щорічно розпочинають роботи по очистці придорожніх смуг та побілці дерев ТОВ ,,Святець” с. Святець, відділення №8 ТОВ ,,Україна 2001” с. Турівка, ФГ ,,Кунчанський” с. Кунча, СТОВ ,,Нива” с. Поляхова, СГВК ,,Олійники” с. Олійники.

Значний об’єм робіт по благоустрою райцентру виконано Теофіпольським ВУЖКГ. Упорядковано 9,3 га прибудинкових територій, ліквідовано 6 несанкціонованих сміттєзвалищ, вивезено 1805 м3 сміття. Всього на благоустрій використано 261,2 тис.грн.

Найбільше коштів на проведення заходів з благоустрою спрямовано Теофіпольською селищною радою 464,8 тис.грн., Воронівецькою 466,7 тис.грн., Поляхівською 275,4 тис.грн., Новоставецькою 245,7 тис.грн., Лідихівською 137,4 тис.грн., Святецькою 200 тис.грн., Бережинецькою 107,9 тис.грн. сільськими радами.

Всього ж у роботах по благоустрою та санітарній очистці прийняло участь понад 12 тис. жителів району.

Хоча багато робіт по благоустрою було зроблено, але лишаються недоліки характерні майже для всіх населених пунктів району: продовжується складування будівельних матеріалів біля проїжджої частини вулиць, позаростали дикоростучими деревами та кущами нежилі садиби. Порушуються правила експлуатації звалищ, відходи своєчасно не підгортаються, не ущільнюються, не проводиться рекультивація закритих звалищ. Території по периметру не обваловані, не озеленені. Під’їзні дороги до звалищ не покриті твердим покриттям.

Зберігається і закономірність, що не всі керівники сільгосппідприємств, чиї поля межують із дорогами місцевого та державного значення провели санітарну очистку придорожніх смуг. Також необхідно звернути увагу сільських, селищних голів щоб вони взяли під особистий контроль землі, які перебувають у користуванні громадян і межують з дорогами.

Також, по питанню про соціальний захист учасників АТО проінфомувала начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Наталія Лебідь; про роботу виконкомів Великолазучинської та Борщівської сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади проінформували Великолазучинський сільський голова Анатолій Козак, Борщівський сільський голова Олександр Ткачук.

За результатами розгляду питань прийнято відповідні розпорядження.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/3929 | Переглядів: 194Дата публікації: 13:01 24.05.2018
Версія для слабо- зорих