Небезпека, яка нас підстерігає!
Небезпека, яка нас підстерігає!

Поділитися новиною:

Небезпека, яка нас підстерігає!

Тепла літня пора та погодні умови сприяють відпочинку біля відкритих водойм. Купання в річці в спекотній літній день – що може бути краще? Але за хвилини задоволення можна заплатити надто дорого, адже спілкування з природою практично завжди пов’язане з певною небезпекою.

Сьогодні купання в багатьох водоймах заборонене через погану екологію. У недозволених для купання місцях можна наткнутись на гори залишеного відпочивальниками сміття, плями від бензину на місцях паркування автівок (найчастіше – безпосередньо біля самої водойми). Таке ставлення до природи призводить до катастрофічного погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації і поширення інфекцій. 

 У забруднених місцях можуть виникати алергія, хімічний опік, кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, а в рідкісних випадках – холера і вірусний гепатит А). Холера і дизентерія, розлади травлення, шкірні та інші захворювання – всі ці захворювання можна отримати через воду. От тому й не можна її ковтати під час купання, а після обов’язково прийняти душ.

Захворювання, що особливо часто передаються при купанні у водоймах, це лістеріоз, лептоспіроз і контактні дерматити. При заковтуванні води, забрудненої стічними водами і фекаліями, можна отримати цілий букет кишкових інфекцій та гельмінтів (глистів).

Лістеріоз – інфекція, яку викликає бактерія Listeria monocytogenes. Вона характеризується ураженням лімфоїдної тканини і нервової системи, розвитком специфічних утворів в органах - в основному в печінці.

Лептоспіроз відзначається симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок і нервової системи. При складних випадках може виникнути жовтяниця, геморагічний синдром, гостра ниркова недостатність і менінгіт.     

З метою запобігання інфекційних захворювань Теофіпольське районе лабораторне  відділення має можливість проводити лабораторні дослідження води відкритих водойм в місцях купання на відповідність Державним санітарним правилам планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров”я України від 19.06.1996р. №173, за заявкою на платній основі в період купального сезону.

Лабораторії Теофіпольського районого лабораторного відділення відповідають критеріям оцінювання вимірювальних можливостей у відповідності до свідоцтва про технічну компетентність №02/18 від 23 березня 2018 року чинне до 23 березня 2023 року.

Купання є корисним для здоров’я! Якщо збираєтесь купатися у непротічній  водоймі, стежте, щоб на ній не було водоплавних птахів. Незайвим буде дізнатись, що відбувається вгору за течією річки, чи не скидають туди відходи промислового виробництва.

Фельдшер санітарний Теофіпольського

районного лабораторного відділення                                         Григорчук І.М.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4021 | Переглядів: 115Дата публікації: 11:56 11.06.2018
Версія для слабо- зорих