Глава Уряду: Ми змінюємо систему фінансування лікарень, потрібне лікування оплачуватиме держава
Глава Уряду: Ми змінюємо систему фінансування лікарень, потрібне лікування оплачуватиме держава

Поділитися новиною:

Глава Уряду: Ми змінюємо систему фінансування лікарень, потрібне лікування оплачуватиме держава

Уряд України в рамках започаткованої реформи системи охорони здоров’я змінює принцип фінансування лікарень і переходить до системи оплати саме процесу лікування, а не стін чи ліжко-місць. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Напередодні Дня медика Глава Уряду відвідав Державну установу «Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України».

«Ми змінили фінансування в цьому закладі і зараз тут кошти ходять за пацієнтом. Тут є пацієнти, які потрапили сюди з надскладними діагнозами, їм надається висококваліфікована допомога і за неї повністю сплачує держава. Так має бути у кожній лікарні: якісні умови, професійні українські лікарі і, безумовно, фінансування на 100%. Ми до цього прагнемо», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що Інститут нейрохірургії реалізував проект оновлення потужностей. Завдяки прямій фінансовій підтримці Уряду, тут відкрито новий корпус – з новими операційними, реанімаційним відділенням, відремонтованими палатами.

«Якщо подивитись на ці умови, це та картинка, яка має бути у кожній лікарні. Ми будуємо і ремонтуємо перинатальні центри та продовжуємо будівництво центрів кардіохірургії – їх вже близько 26. Це означає, що люди, які мають захворювання серцево-судинної системи будуть отримувати високотехнологічну сучасну допомогу. Плюс програма безкоштовних ліків, яка дає можливість людині не відмовлятися від лікування, а навпаки використовувати цю програму, - сказав Володимир Гройсман. - Ми побачимо: смертність буде менше, інвалідність буде менше. При цьому охоплення високотехнологічною медичною допомогою українців зростає».

Глава Уряду також звернув увагу, що разом із профільними клініками поступово оновлюється і система екстреної медицини – від забезпечення всієї системи до машин, кваліфікованих лікарів, якісних відділень у лікарнях. «Думаю, за декілька років ситуація кардинально зміниться, і люди це відчують», - запевнив Прем’єр-міністр.

Довідково

Проект «Реставрація із реабілітацією та пристосуванням клінічного корпусу №3 ДУ «Інститут нейрохірургії ім. Акад. А.П. Ромоданова НАМН України» був схвалений 2015 року з метою створення сучасної клінічної бази для проведення реконструктивних нейрохірургічних операцій та поліпшення якості та доступності нейрохірургічної допомоги населенню. Будівельні роботи були профінансовані за рахунок коштів Державного бюджету в повному обсязі. Об’єкт прийнято в експлуатацію Державною архітектурно-будівельною інспекцією України 27 квітня 2018 р, вартість будівництва склала 209 млн грн.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/glava-uryadu-mi-zminyuyemo-sistemu-finansuvannya-likaren-potribne-likuvannya-oplachuvatime-derzhava

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4050 | Переглядів: 104Дата публікації: 08:39 18.06.2018
Версія для слабо- зорих