Яку воду ми п’ємо .....
Яку воду ми п’ємо .....

Поділитися новиною:

Яку воду ми п’ємо .....

Теофіпольське районне лабораторне відділення Державна Установа "Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України" інформує

Вода - найважливіша рідина, яку ми вживаємо щоденно. Але чи задумувались ви над тим,  яка вода тече у вас із крану, чи безпечна вона для здоров’я. Якщо відкривши кран ви побачите , що вода світло -жовтого кольору має металевий запах, ймовірно у вашій воді перевищений вміст заліза. Для того щоб не сумніватися у якості своєї води  можна дослідити її в лабораторії. Теофіпольське районне лабораторне відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” надає послуги по проведенню досліджень води на договірній основі.

У воді сільських водогонів Теофіпольським районним лабораторним відділенням ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”  за  2017 рік  було виявлено -9,8% проб води з перевищеним вмістом заліза, за 5 місяців 2018 року - 4,0%. Так у селі Колісець вміст заліза у 15 раз перевищує допустимі норми, у селах Гаврилівка, Шибено - у 10 раз, у селах Волиця, Воронівці, Поляхова - у 3 рази. При нормі заліза 0,2 мг/дм. куб.  у воді  з  сільських  водогонів  нашого  району виявлено  вміст  заліза  від 0,126 мг/дм.куб.  до 3,1 мг/дм.куб.

Якщо залізо можна помітити у воді,  то така  токсична сполука , як   нітрати  може  бути  навіть у прозорій чистій  воді. При кип'ятіні води нітрати не зникають, а навпаки їх кількість збільшується . Нажаль  за  останні роки почастішали випадки виявлення перевищеного вмісту нітратів у воді сільських водогонів Теофіпольського району. У 2017 році -5,5 % досліджених проб не відповідають  вимогам по вмісту нітратів, у 2018 році-5,3 % . Най-більш забруднена вода нітратами у селах Святець, Лідихівка, Романово, Коров'є. При нормі -50  мг/дм.куб. понаднормово виявлено від 52,0 мг/дм.куб.  до 78,0 мг/дм.куб нітратів .                                                                                                                                                                                              Особливістю води  нашого  регіону  є низький вміст фтору. Цей елемент відповідає за стан кісткової тканини , волосся, нігтів, основна  його функція  - попередження карієсу зубів. 70%  фтору засвоюється із води. При нормі  фтору  не більше 0,7 мг/дм.куб.у  у воді сільських водогонів району його вміст становить від 0,12 мг/дм.куб  до 0,28 мг/дм.куб . У деяких водогонах фтор взагалі відсутній. Тож дефіцит цього важливого елементу  потрібно поповнювати за рахунок харчових продуктів - грецьких горіхів, крупів, печінки, морепродуктів та інших.    

 

                                 

Лаборант санітарно-гігієнічної лабораторії Теофіпольського РЛВ                                               М.П.Матящук             

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4101 | Переглядів: 109Дата публікації: 11:41 25.06.2018
Версія для слабо- зорих