У лісах продовжує триматися найвищий клас пожежної небезпеки
У лісах продовжує триматися найвищий клас пожежної небезпеки

Поділитися новиною:

У лісах продовжує триматися найвищий клас пожежної небезпеки

У лісі великий ризик загорянь через аномальні високі температури повітря та елементарну людську недбалість, кажуть лісівники. Лісові «туристи» часто нехтують правилами поведінки у лісі. Найменша необережність із вогнем у лісі може спровокувати масштабну лісову пожежу. Нерідко під час таких пожеж страждають люди – адже дим отруює повітря, сприяє загостренню захворювань органів дихання, а також погіршує видимість на дорогах, збільшуючи ймовірність дорожньо-транспортних пригод.

Чималих зусиль вимагає ліквідація лісових пожеж: величезні території, охоплені полум’ям, швидке поширення вогню, віддаленість пожежних водойм, відсутність під’їзних шляхів створюють серйозні перешкоди для роботи. Тому людям необхідно бути вкрай обережними у поводженні з вогнем у лісових масивах.

Рятувальники вкотре звертаються до відпочиваючих з проханням не розпалювати вогнищ та не розводити багаття у не пристосованих для цього місцях. Гасити лісову пожежу не тільки затратно, а й доволі важно. Нагадаємо, що наймасштабніша   пожежа сталося торік у Поліському заповіднику на Житомирщині, тоді вигорів ліс площею у 200 га. Ситуація ускладнилася ще й тим, що відповідно до статті Закону лісівники не мають права проводити жодних санітарних робіт у заповідних зонах. 

У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ, ТЕОФІПОЛЬСЬКИЙ РС ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВСІХ ГРОМАДЯН  З СУВОРИМ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМ:

Шановні громадяни! В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях слід  бути особливо обережними при поводженні з вогнем: очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладайте вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету, на торфовищах тощо; не залишайте вогнище без нагляду; не залишайте місце відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено.

Пам'ятайте!  Для виникнення пожежі достатньо однієї іскри

Дмитро  Кадай

Теофіпольський РС

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4217 | Переглядів: 112Дата публікації: 08:15 20.07.2018
Версія для слабо- зорих