Не відмовляймося від щеплень
Не відмовляймося від щеплень

Поділитися новиною:

Не відмовляймося від щеплень

Станом на сьогоднішній день в Теофіпольському районі зареєстровано 6 випадків захворювання на кір, що вдвічі перевищує минулорічний показник. Одне сімейне вогнище з двома випадками ( двоє дітей віком 8 місяців та 17 років). Чотири випадки серед дорослого населення. Епідпроцесом задіяні населені пункти с.Борщівка, Гаврилівка, Кунча та смт.Теофіполь. Захворюваність має спорадичний характер.

Лише двоє з шести захворілих щеплені проти кору, в решти відсутні щеплення з різних причин.

Лабораторно підтверджено на сьогоднішній день 5 випадків кору.

При проведенні епідрозслідування випадків захворювання на кір в питанні вакцинації захворілих та контактних осіб, не рідко зустрічаються випадки відмови від щеплень.

Батьки, не задумуючись про наслідки, свідомо відмовляються від щеплень своїх дітей. В подальшому при погіршенні епідемічної ситуації з інфекційних захворювань керованими  інфекціями ( захворювання, які можна повністю усунути шляхом вакцинації) нещеплене покоління зрозуміє, що при  отриманих своєчасно щепленнях  можна не боятись захворіти або перехворіти легкою формою захворювання. Та час втрачено, через те, що щеплення проти кору згідно діючого календаря щеплень проводиться в однорічному та шестирічному віці. 

Мова  йде не лише про кір, а й про інші захворювання,  такі як кашлюк, поліомієліт, дифтерія, правець… То ж перш ніж відмовлятися від щеплень, потрібно добре все обміркувати, щоб в подальшому діти не звинувачували батьків за відсутність імунітету до керованих інфекцій через відмову. Але є й інші, незалежні від нас, причини відсутності щеплень: тимчасові та довготривалі  медичні протипокази або недостатня кількість вакцин в медичних закладах.

Памятаймо – наше здоров»я та здоров»я наших дітей в наших руках.

        

 

 

Помічник лікаря-епідеміолога

Теофіпольського районного

лабораторного відділення

Ольга Марценюк

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4236 | Переглядів: 106Дата публікації: 09:20 25.07.2018
Версія для слабо- зорих