Відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитися новиною:

Відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

29 серпня 2018 року, в приміщенні райдержадміністрації, під керівництвом першого заступника голови Теофіпольської районної державної адміністрації Петра Вільшинського проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Розглянуто питання порядку денного: про стан протипожежного захисту та підготовки закладів освіти до 2018-2019 навчального року; про стан виконання заходів протипожежного захисту на об’єктах з масовим перебуванням людей; про стан підготовки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій з попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру під час експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства та інфраструктури в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

З питаннями присутніх ознайомив завідувач сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Володимир Комісарчук. Вивчивши питання, комісія одноголосно прийняла рішення.

По першому питанню порядку денного:

1.Інформацію начальника Теофіпольського районного сектору ГУ ДСНС України  у Хмельницькій області Притули С.В «Про стан протипожежного захисту та підготовки закладів освіти до 2018-2019 навчального року» взяти до відома.

2. Керівнику відділу освіти райдержадміністрації:

2.1. Дерев'яні конструкції горищних приміщень обробити вогнезахисним розчином всі навчальні заклади окрім Колковецького НВК ЗОШ І ступеня ДНЗ та Карабіївської ЗОШ І-ІІ ступенів – до 15 жовтня 2018року

2.2. Приміщення навчальних закладів обладнати системами протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації), а саме: Теофіпольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, Теофіпольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, Теофіпольський  навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня- гімназія», Базалійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Ординецький ДНЗ, Поляхівський ДНЗ, Бережинецький ДНЗ, Ільковецький НВК «ЗОШ І ступенів ДНЗ», Кузьминецький ДНЗ, Кунчанський ДНЗ, Лідихівський ДНЗ, Романівський НВК «ЗОШ І ступенів ДНЗ» - до 15 жовтня 2018року ;

2.3. Системи протипожежного захисту знаходяться в неробочому стані та тривожні сповіщення від приладів приймально-контрольних пожежних автоматичних систем протипожежного захисту не виведено на пульти пожежного спостерігання на наступних об’єктах: Лютарівський НВК «ЗОШ І ступенів ДНЗ», Човгузівський ДНЗ, Лисогірський ДНЗ, Колісецький ДНЗ, Карабіївський ДНЗ, Великолазучинський ДНЗ, Святецький ДНЗ, Гаврилівський ДНЗ, Волице-Полівський ДНЗ – усунути до 15 жовтня 2018року  ;

2.4.Усі навчальні заклади забезпечети зовнішнім протипожежним водопостачанням окрім тих, що розташовані в смт. Теофіполь та смт. Базалія – до 15 жовтня 2018року;

2.5. В усіх ДНЗ провести замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання – по завершенню терміну дії актів;

2.6. Усі навчальні заклади  забезпечити первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності - до 15 жовтня 2018року;

2.7. Провести перевірку установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів - до 15 жовтня 2018року.

2.8. Не надавати в оренду навчальні приміщення (пов’язані з навчальним процесом) для використання як складських або виробничих приміщень;

2.9. Провести навчання діям на випадок пожежі та вивчення Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 р. № 1417, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 5 березня 2015 р. за № 252/26697 – до 15 жовтня 2018року;

2.10. При корегуванні  місцевих бюджетів розглянути питання щодо передбачення коштів для забезпечення пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей.

3. Контроль за виконанням даного рішенням покласти на начальника РС ГУ ДСНС Притулу С.В.

4. Начальнику РС ГУ ДСНС України Притулі С.В., про хід виконання протокольного рішення поінформувати районну комісію до 25 жовтня 2018 року.

По питанню стану виконання заходів протипожежного захисту на об’єктах з масовим перебуванням людей комісія вирішила: інформацію начальника Теофіпольського районного сектору ГУ ДСНС України  у Хмельницькій області Притули С.В «Про стан забезпечення протипожежного захисту та техногенної безпеки закладів культури, охорони здоров'я та освіти району» взяти до відома.

1. Керівникам сектору культури та  відділу освіти райдержадміністрації, головному лікарю Теофіпольської ЦРЛ, головному лікарю КЗ «ЦПМСД»:

1.1. Вжити заходів щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, які можуть призвести до виникнення пожежі або створити перешкоди у її гасінні та евакуації людей;

Термін-постійно

1.2. Не надавати в оренду навчальні приміщення (пов’язані з навчальним процесом) для використання як складських або виробничих приміщень;

Термін-постійно

1.3.Провести на об’єктах з масовим перебуванням людей, у тому числі дітей, навчання діям на випадок пожежі та вивчення Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 р. № 1417, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 5 березня 2015 р. за № 252/26697;

Термін - до 01 листопада 2018 року

2. Про проведену роботу поінформувати РС ГУ ДСНСУ у Хмельницькій області до 20 листопада 2018 року.

3. Контроль за виконанням даного рішенням покласти на начальника РС ГУ ДСНС Притулу С.В.

4. Начальнику РС ГУ ДСНС України Притулі С.В., про хід виконання протокольного рішення поінформувати районну комісію до 25 листопада 2018 року.

По питанню стану підготовки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій з попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру під час експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства та інфраструктури в осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Інформацію завідувача сектору з питань ЦЗН  райдержадміністрації Комісарчука В.І., «Про стан підготовки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій з попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру під час експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства та інфраструктури в осінньо-зимовий період 2018-2019 років»  взяти до відома.

1. Роботу та вжиті заходи керівників підприємств, установ, організацій, голів сільських та селищних рад по стану підготовки органів виконавчої влади  до дій в екстремальних зимових умовах та експлуатації комунального господарства в осінньо – зимовий період 2018-2019 років вважати задовільною, та такою яка забезпечить функціонування систем життєзабезпечення без надзвичайних ситуацій.

2.Першому заступнику голови комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації, сумісно з завідувачем сектору з питань ЦЗН  райдержадміністрації, та начальником РС ГУ ДСНС  у Хмельницькій області:

2.1. До 1.10.2018 року розробити та затвердити в установленому порядку план організаційних і практичних заходів під час несприятливих погодних умов осінньо-зимовому періодів 2018-2019 років.

2.2. Забезпечити оперативне залучення автономних джерел електропостачання (дизель-генератори, відомчі електростанції) у випадку відключення електропостачання найбільш уразливих категорій споживачів (лікарні, дитячі садки, школи, інтернати, хлібопекарні тощо).

2.3. Забезпечити здійснення моніторингу щодо розвитку несприятливих погодних умов і своєчасний обмін достовірною та повною інформацією на всіх рівнях державного управління та місцевого самоврядування для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації.

2.4. Організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил  безпеки при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій. Інформувати населення про заходи, які здійснюються для попередження та ліквідації їх наслідків.

2.5. Вжити заходів щодо впровадження вимог пожежної безпеки для захисту будинків та об’єктів з масовим перебуванням людей.

2.6. Організувати постійне роз’яснення, застережень, звернень, оголошень, прогнозів погоди через аудіовізуальні ЗМІ, радіовузли об'єктів масового перебування людей, соціально-побутових, промислових підприємств, ринків, супермаркетів тощо.

3.  Головам сільських та селищних рад, керівникам підприємств, установ, організацій:

3.1. Проаналізувати стан справ у вказаній сфері, і підготовити системи життєзабезпечення до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

3.2. Вжити вичерпних заходів щодо реального накопичення в сільських, селищних радах, 3-х добового запасу паливно-мастильних матеріалів (не менше 500 л.) для забезпечення реагування на надзвичайні події протягом осінньо-зимовий періоду.

3.3. Укласти угоди щодо розчистки доріг від снігових заметів в населених пунктах району та подати копії до сектору з питань ЦЗН  райдержадміністрації ї до 1.10.2018 року.

4. Про готовність до осінньо-зимого періоду 2018-2019 років проінформувати голову комісії ТЕБ та НС району до 1 жовтня  2018 року.

5. Контроль за виконанням даного рішенням покласти на начальника РС ГУ ДСНС Притулу С.В., та  сектору з питань ЦЗН  райдержадміністрації Комісарчука В.І.

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4347 | Переглядів: 193Дата публікації: 11:19 29.08.2018
Версія для слабо- зорих