Відбулося засідання дяв’ятнадцятої сесії районної ради
Відбулося засідання дяв’ятнадцятої сесії районної ради

Поділитися новиною:

Відбулося засідання дяв’ятнадцятої сесії районної ради

У сесії участь взяли: голова Теофіпольської районної державної адміністрації Юрій Маєвський, перший заступник голови Теофіпольської районної державної адміністрації Петро Вільшинський, керівник апарату Теофіпольської районної державної адміністрації Олена Ковцун, сільські та селищні голови, депутати, керівники установ, організацій району.

Одним з розглянутих питань порядку денного було питання Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області про результати діяльності на території Теофіпольського району у 1 півріччі 2018 року, по якому присутніх інформував заступник керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ігор Барахтенко. Він зазначив, що Старокостянтинівською місцевою прокуратурою з місцем дислокації у смт Теофіполь упродовж 6 місяців 2018 року вжито заходів, спрямованих на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, розкриття кримінальних правопорушень, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, протидію корупції. На виконання вимог ст. 25 Закону України «Про прокуратуру», з метою координації діяльності по боротьбі зі злочинністю проведено 1 координаційну нараду керівників правоохоронних органів. 

Загальна характеристика злочинності. Рівень правопорушень на 10 тисяч населення нижчий ніж по області (44,7 проти 49,9) та зменшився в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 3,5% (з 46,3 до 44,7). У 2018 році на 4% знизилась кількість тяжких злочинів, удвічі - злочинів, вчинених групами осіб, на 60% – злочинів, вчинених у стані сп’яніння, на 42,9% (з 14 до 8) зменшилась кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини. З початку року не вчинялись злочини за фактами умисних вбивств, розбоїв, грабежів, вимагань, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканості. На 6% зменшилась кількість злочинів проти власності. Завдяки вжитим заходам правоохоронних органів району на 19,6 % більше виявлено осіб, які вчинили кримінальні правопорушення (61 проти 51). Вищі, ніж загалом по області відсотки розкриття кримінальних правопорушень, у яких особам повідомлено про підозру (53,1% проти 45,1%) та за остаточними результатами досудового розслідування (49,1% проти 42,2%).

Нагляд за досудовим розслідуванням. Упродовж року здійснювалось процесуальне керівництво у 419 кримінальних провадженнях, з яких закінчено 158, в тому числі у 47 обвинувальні акти скеровані до суду. Для забезпечення швидкого, неупередженого розслідування прокурорами надано 29 письмових вказівок слідчим. За результатами досудового розслідування до суду скеровано 3 кримінальні провадження за фактами заволодіння бюджетними коштами, 1 провадження за фактом збуту особливо небезпечних наркотиків, 1 кримінальне провадження за фактом незаконного поводження зі зброєю, 2 кримінальні провадження про корупційні злочини, в тому числі одне за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди. 

Протидія корупції. У взаємодії із іншими правоохоронними органами виявлено факт вимагання та отримання неправомірної вигоди службовою особою ГУ Держгеокадастру в області, відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР внесено за ч.3 ст.368 КК України. На даний час кримінальне провадження скеровано до суду. Також, до суду скеровано кримінальне провадження за фактом пропозиції надання неправомірної вигоди працівнику правоохоронного органу, а саме слідчому СВ Теофіпольського ВнП за ч.3 ст.369 КК України. Окрім того, виявлено 20 фактів вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, матеріали за якими скеровано до управління захисту економіки Національної поліції для складання відповідних протоколів. З метою усунення причин та умов, які сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією внесено 3 подання, за результатами розгляду яких 2 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Підтримання публічного обвинувачення. Прокурорами підтримано публічне обвинувачення у 34 кримінальних провадженнях, в тому числі в 17 з ухваленням вироків. Виправдувальні вироки не ухвалювались. Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також інших заходів примусового характеру. За результатами перевірок при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, внесено 7 документів реагування.

Стан законності у сфері організації представницької діяльності на захист інтересів громадянина та держави. При здійсненні представницької діяльності до ЄРДР внесено 2 кримінальні провадження, одне за фактом привласнення бюджетних коштів. Упродовж 2018 року пред’явлено 8 позовів на суму 3901 тис. грн., судами задоволено 6 позовів на суму 3858 тис. грн. Зокрема, за позовом прокуратури Теофіпольській селищній громаді повернуто земельну ділянку вартістю понад 3 млн. гривень. Скасовано незаконну приватизацію особою земельної ділянки, яка намагалась використати це право повторно. Використовувалися прокурорами повноваження передбачені ст. 128 КПК України. Всього у 2018 році з метою відшкодування збитків, завданих кримінальними правопорушеннями, пред’явлено 3 позови.

Розгляд звернень громадян. Упродовж 2018 року до місцевої прокуратури надійшло 33 звернення, 11 з яких скеровано за належністю для вирішення до органів контролю. На особистому прийомі прийнято 13 громадяни.

Стан інформування суспільства про роботу прокуратури. З метою інформування суспільства про результати діяльності здійснено 20 виступів у засобах масової інформації.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4405 | Переглядів: 99Дата публікації: 17:21 07.09.2018
Версія для слабо- зорих