Відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій ОДА
Відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій ОДА

Поділитися новиною:

Відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій ОДА

11 вересня 2018 року перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський взяв участь в засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій ОДА на тему «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Хмельницької області»

Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин – це один із шляхів удосконалення заходів по профілактиці і боротьбі зі сказом тварин. Протягом останніх років епізоотична ситуація щодо захворювання тварин на сказ в районі залишається напруженою.

Одним з найважливіших завдань для досягнення мети оздоровлення від сказу території району є забезпечення стовідсоткового охоплення профілактичними щепленнями проти сказу собак, котів і інших, сприйнятливих до сказу, тварин в тім числі і диких м’ясоїдних.

В удосконаленні заходів по боротьбі і профілактиці сказу в природі головне місце посідає пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, так як джерелом та резервуаром сказу являється в основному червона лисиця.

Ефективність даного заходу залежить від злагодженої роботи спеціалістів ветеринарної медицини, органів державної влади, місцевого самоврядування, УТМР, державного агентства лісових ресурсів, жителів району, а стабільну епізоотичну ситуацію по сказу можна забезпечити тільки при системній роботі по проведенню компаній пероральної вакцинації, а саме обробці території району два рази на рік на протязі 3-5 років підряд в комплексі з парентеральною вакцинацією домашніх тварин.

На сьогоднішній день район благополучний щодо інфекційних захворювань тварин, але аналізуючи епізоотичне благополуччя з початку 2018 року по 20.06.2018 року в приватному секторі с. Борщівка захворіла корова на сказ і рішенням ДНПК №4 від 21.06.2018 року с. Борщівка оголошено неблагополучним щодо захворювання ВРХ на сказ і затверджено план оздоровчих заходів. Під час карантину спеціалістами ветеринарної медицини проведено епізоотичне розслідування і встановлено, що корова захворіла сказом внаслідок контакту з червоною лисицею. З метою недопущення поширення захворювання повідомлено антирабічний відділ ЦРЛ з метою вакцинації контактних людей. В приватному секторі с. Борщівка проведено вимушену вакцинацію всіх тварин (19 голів) згідно інструкції по вимушеній вакцинації в дворогосподарстві, в якому виявлено захворювання. Профілактичній вакцинації в с. Борщівка піддано 134 гол. ВРХ, 56 собаки, 48 котів, 3 коні та ДРХ – 4 гол., а також проведено профілактичні щеплення ВРХ на фермі с. Борщівка ВПАФ «Вікторія» ТОВ «Волочиськ Агро» в кількості 286 голів.

З початку року в населених пунктах району спеціалістами ветеринарної медицини проведено профілактичних щеплень котів 1255 і собак 1806 голі. Вакцина надходить не своєчасно і в недостатній кількості і тому використовується для вимушеної вакцинації найбільш сприятливих до сказу тварин (котів і собак). Для вакцинації інших видів тварин в багатьох районах кошти виділяються з місцевих бюджетів.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4409 | Переглядів: 122Дата публікації: 17:11 11.09.2018
Версія для слабо- зорих