П.Вільшинський провів робочу нараду
П.Вільшинський провів робочу нараду

Поділитися новиною:

П.Вільшинський провів робочу нараду

17 вересня 2018 року до першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського звернулися працівники Державного агенства лісових ресурсів України ДП «Старокостянтиинівський лісгосп», з проханням у вирішенні питання щодо сприяння встановлення земельного податку на лісові землі у розмірі 0,1 %.

Зокрема, заявниками було зазначено, що з 15.08.2018 року набрав чинності Закон України від 10.07.2018 № 2497-VIIІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств’’, яким внесено поправку, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України.

За попередньою системою оподаткування справлявся податок на лісові землі, як складова рентної плати. Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів була заготовлена деревина в древостанах та другорядні лісові матеріали, побічні лісові користування та використання корисних властивостей лісів (рекреація, спорт, оздоровлення тощо). При цьому сума цього податку у лісах ДП “ Старокостянтинівського лісгоспу” в середньому щорічно становить майже 2,5 млн. гри, з яких 50% вноситься до державного бюджету, а 50% до місцевого.

Зміни внесені до п.273.1 статті 273 Податкового кодексу України.

При застосуванні нових норм, окрім рентної плати, передбачається на всі лісові землі ще один податок (фактично це подвійне оподаткування).

При обсязі реалізації продукції майже 65,0 млн.грн за 2017 рік, фонді заробітної плати працюючих 35,0 млн.грн, загальній сумі сплачених податків та інших обов'язкових платежів 28,0 млн.грн , додатковий земельний податок в сумі майже 26,0 млн грн, призведе до збитків по лісгоспу в сумі 24,0 млн.грн.

Дане звернення вивчено та перебуває на особистому контролі в першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4439 | Переглядів: 133Дата публікації: 16:16 17.09.2018
Версія для слабо- зорих