Питання довезення пацієнтів на гемодіаліз
Питання довезення пацієнтів на гемодіаліз

Поділитися новиною:

Питання довезення пацієнтів на гемодіаліз

18 вересня під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулась робоча нарада з питання доставки хворих з Теофіпольського району у Шепетівський та Старокостянтинівський центри гемодіалізу

Вчора, 17 вересня, до Петра Григоровича звернулися 7 хворих на ниркову недостатність. Анестезіологічне відділення з ліжками для інтенсивної терапії та із застосуванням апарата «штучна нирка» знаходиться у м.Шепетівка, Старокостянтинів, а також у Хмельницькому. Дані пацієнти тричі-двічі на тиждень доїжджають до даних пунктів на гемодіаліз. Процедура з очищення крові їм украй необхідна, без неї пацієнт просто не виживе. Займає процес гемодіалізу по часу чотири години, а ще час на дорогу. Заявники просять забезпечити їх додатковим транспорним засобом для довезення.

Петро Григорович дав доручення головному лікарю Центру первинної медико-соціальної допомоги Олені Кравчук забезпечити довіз хворих до кінця даного кварталу. Начальнику управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталії Лебідь підготувати проект програми на розгляд позачергової сесії районної ради щодо затвердження необхідного розміру коштів для діалізних хворих до кінця року.

Вирішити дане питання необхідно в короткі терміни, адже гемодіаліз звичайно призначається, коли нирки пацієнта можуть виконувати лише 10-15% своєї роботи. При цьому у пацієнта можуть бути присутні такі симптоми, як нудота, блювання, набряки або підвищена стомлюваність. Гемодіаліз бере на себе частину функції нирок — він контролює кров’яний тиск пацієнта, і зберігає нормальний балансу рідини електролітів в організмі. Це також допомагає підтримувати здоровий кислотно-лужний баланс. Лікар визначає, коли людині необхідний гемодіаліз, спираючись на декілька чинників — загальний стан здоров’я пацієнта, функція нирок (визначається за результатами аналізів крові і сечі), симптоми, якість життя, і особисті переваги. Як правило, пацієнт починає проходити гемодіаліз задовго до того, як нирки відмовляють і розвиваються ускладнення, що загрожують життю хворого.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4450 | Переглядів: 154Дата публікації: 11:36 18.09.2018
Версія для слабо- зорих