Управління Держпродспоживслужби в Теофіпольському районі інформує
Управління Держпродспоживслужби в Теофіпольському районі інформує

Поділитися новиною:

Управління Держпродспоживслужби в Теофіпольському районі інформує

Доводимо до Вашого відома, що з метою виконання плану протиепізоотичних заходів із профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік, затверджених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 19.01.2018 за № 1, договору «Про закупівлю товару» від 31.08.2018 за № 177, та враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу в Україні, Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.

Передбачається під час кампанії буде оброблена площа 331 771,33 км кв. за винятком територій, які підпадають під заборону польотів літаків (зону NOTAM). При цьому буде застосовуватися Вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» у кількості 6 635426 доз. Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом:

обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць;

принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.

Для цих цілей використовується авіатранспорт, який є найбільш економічно вигідним із всіх систем розподілу. Дистанція між лініями польоту має бути в межах 500-1000 м, враховуючи природні або штучні особливості ландшафту. Територія, яка підлягає обробці, розділена на зони, в яких визначені лінії польоту авіатранспорту.

Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакциіш для підтвердження, що ці засоби повітряного транспорту слідують заздалегідь встановленим лініям і документування того, що на даній лінії

було викладено запланована кількість доз.

Разом з тим на виконання протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій ОДА від 11.09.2018р. за №1 в період з 14 по 25 вересня 2018 року буде проводитись осіння кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин на території Хмельницької області і в т.ч. Теофіпольського району, де згідно розрахунків на площі 456 км2 угідь району, буде розповсюджено 9120 доз вакцини. Розповсюдження вакцини буде здійснюватись літаком, що є найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт. На території нашого району протягом 2016-2017 та 8-ми міс. 2018 р.р. зареєстровано п’ять випадків сказу ВРХ в приватних дворогосподарствах громадян. Слід відмітити, що джерелом інфекції є червона лисиця, чисельність якої в мисливських угіддях району перевищує норму в три рази.

Звертаємось з проханням сприяти у висвітленні вищезазначених заходів, а також в проведенні роз’яснювальної роботи серед населення району де при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для диких тварин.

Начальник управління Держпродспоживслужби в

Теофіпольському районі                                                                                                                         П.Ф. Шевчук

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4477 | Переглядів: 181Дата публікації: 11:01 21.09.2018
Версія для слабо- зорих