Глава Уряду напередодні саміту ГУАМ: Це майданчик, що відроджується та розвивається
Глава Уряду напередодні саміту ГУАМ: Це майданчик, що відроджується та розвивається

Поділитися новиною:

Глава Уряду напередодні саміту ГУАМ: Це майданчик, що відроджується та розвивається

Регіональне об'єднання чотирьох держав – Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова – за демократію та економічний розвиток ГУАМ – це майданчик, який відроджується, розвивається і наповнюється новим змістом. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю молдовському виданню Newsmaker напередодні візиту до Кишинева. В рамках візиту Глава Уряду сьогодні, 5 жовтня, візьме участь у роботі саміту глав урядів ГУАМ.

«Давайте згадаємо, з якою метою взагалі створювався ГУАМ? Як пояс протидії російській експансії і альтернативний шлях по лінії Схід-Захід, чи не так? Причому, коли я говорю «пояс» чи шлях, маю на увазі не тільки власне транспортну або логістичну складову, а й енергетичну, загальноекономічну, - сказав Володимир Гройсман. - Думаю, економічно ми дійсно можемо і повинні стати ближче - шляхом впровадження правил вільної торгівлі в рамках ГУАМ, шляхом більш тісної економічної співпраці, запуску Асоціації ділового співробітництва».

Глава Уряду наголосив, що позиція країн-членів ГУАМ має бути більш активною і потужною. Тим більше, що база для спільного розвитку є. За підсумками минулого року товарообіг України з країнами ГУАМ зріс на 52,4%.

«Почав працювати робочий орган Угоди про зону вільної торгівлі ГУАМ. Наші митні служби підготували до підписання Протокол про взаємодію в боротьбі з митними порушеннями при переміщенні товарів повітряним транспортом. У перспективі ми розраховуємо на реалізацію проекту «Цифровий торговий вузол ГУАМ», застосування і взаємне визнання цифрових підписів у роботі митниці», - повідомив Глава Уряду.

Ще одна актуальна ініціатива - Угода щодо сприяння транзиту товарів територією країн-членів ГУАМ. Його реалізація дозволить наповнити практичним змістом ідею транспортного коридору ГУАМ. Для України це особливо важливо в світлі розвитку існуючих маршрутів «Вікінг», «ЗУБР», а також направлення на Польщу. «В регіональному сенсі - такий коридор може стати частиною глобальної ініціативи побудови Нового шовкового шляху. Україна була і залишається одним з логістичних центрів по лінії Захід-Схід. Усередині країни ми цей потенціал від року до року підсилюємо - ми будуємо нові дороги, ми підвищуємо прозорість кордонів, пропонуємо різні форми кооперації, аж до розміщення виробництва з орієнтацією на ринки третіх країн, - сказав Володимир Гройсман.- ГУАМ – майданчик, що відроджується і розвивається. Він може зробити нас сильнішими. І економічно, і політично».

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/glava-uryadu-naperedodni-samitu-guam-ce-majdanchik-shcho-vidrodzhuyetsya-ta-rozvivayetsya

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4556 | Переглядів: 63Дата публікації: 09:58 05.10.2018
Версія для слабо- зорих