|
«Ми вже встановили, що в абсолютній більшості територіальних громад вибори проводити можна, але є ще кілька достатньо важких проблемних питань. Це проблеми, пов’язані з неналежним оформленням документів зі зверненням щодо проведення виборів. Я сподіваюсь, що ми за кілька днів їх зможемо усунути. Найбільш проблемні ті громади, питання щодо виборів у яких знаходиться на розгляді в судах. Як ви розумієте, якщо в суді знаходиться справа, нам дуже проблематично призначати такі вибори. Третє – це бачення різних органів на проведення виборів на території, що знаходиться на лінії розмежування», – сказав Євгеній Радченко.
Він зазначив, що крайній термін для призначення перших місцевих виборів – 13 жовтня, однак вибори можуть бути призначені раніше.
Радченко додав, що у зв’язку з вищезазначеними проблемами, вибори можуть призначатись не у всіх 133 громадах, щодо яких надійшли документи.
Нагадаємо, що 9 серпня Центральна виборча комісія звернулась до Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно наявного законодавчого регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні, можливості, враховуючи положення частини другої статті 6 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», призначення в установленому законом порядку Центральною виборчою комісією перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади, а також за необхідності внесення відповідних змін до законодавчих актів з метою усунення правових колізій та неузгодженостей.
Пізніше в оновленому складі Центральної виборчої комісії зазначили, що Комісія вивчає питання відтермінування призначення перших місцевих виборів у об'єднаних територіальних громадах.
Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4588 | Переглядів: 66 | Дата публікації: 09:35 11.10.2018 |