В. Лозовий: Потрібно докласти максимум зусиль, щоб завершити цей рік з позитивною динамікою
В. Лозовий: Потрібно докласти максимум зусиль, щоб завершити цей рік з позитивною динамікою

Поділитися новиною:

В. Лозовий: Потрібно докласти максимум зусиль, щоб завершити цей рік з позитивною динамікою

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, розглядаючи питання про підсумки соціально-економічного розвитку області за 9 місяців 2018 року.

Сьогодні під керівництвом голови облдержадміністрації Вадима Лозового відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, об’єднаних територіальних громад.

Перед початком засідання Вадим Миколайович виконав приємну місію – вручив державні нагороди нашим землякам.

Так, відповідно до Указу Президента України Петра Олексійовича Порошенка за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм присвоєно почесне звання:

«Заслужений працівник освіти України» Банновій Ірині Мусіївні – професору кафедри Хмельницького національного університету та «Заслужений вчитель України» Зеленюк Валентині Миколаївнівчителю української мови та літератури Волицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Красилівського району.

Голова адміністрації привітав нагороджених з визнанням їхніх заслуг, та побажав міцного здоров’я і подальших здобутків у розбудові Хмельниччини.

Далі учасники колегії перейшли до розгляду питань порядку денного. Так, першим питанням засідання колегії було заслухано інформацію про підсумки соціально-економічного розвитку області за 9 місяців 2018 року.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури обласної державної адміністрації Андрій Грабовський доповів, що обсяги промислового виробництва за січень-серпень 2018 року скоротились на 4,8 відсотка, що в першу чергу зумовлено плановими зупинками роботи енергоблоків Хмельницької АЕС, на яку припадає майже чверть виробленої промислової продукції регіону. (у відповідному періоді 2017 року – 104,8%).

Водночас, за 8 місяців  поточного року збільшився випуск продукції у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 9,0%, виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – на 5,0%, виробництві ґумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 1,6 відсотка.обсяги промислового виробництва за січень-серпень 2018 року скоротились на 4,8 відсотка, що в першу чергу зумовлено плановими зупинками роботи енергоблоків Хмельницької АЕС, на яку припадає майже чверть виробленої промислової продукції регіону. (у відповідному періоді 2017 року – 104,8%).

Промисловими підприємствами за січень-серпень 2018 року реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 28,0 млрд. грн., а це на 3 млрд. або на 12 відсотків більше ніж за відповідний період минулого року.

В області впроваджуються новітні технології, відкриваються нові виробництва та створюються робочі місця. Зокрема, з початку року у Волочиському районі розпочало виробничу діяльність ТОВ ВКФ “Продрезерв” (консервний завод), що спеціалізується по вироб­ництву м’ясних консервів, де створено 20 робочих місць.

У Новоушицькому районі ПП “Дживальдіс” введено в дію цех з виго­товлення власної тари і створено 15 нових робочих місць. Проводяться роботи з будівництва промислових приміщень та до кінця  року планується створити ще 30 робочих місць.

У другій декаді вересня цього року відбувся пробний запуск виробничих потужностей соєво-екстрактного заводу, побудованого ТОВ «А.Т.К.», який знаходиться в Старосинявському районі. В даний час завод почав випуск товарної продукції. При виході на проектну потужність, роботою на заводі буде забезпечено понад 200 працівників.

В цілому, за січень-вересень на промислових підприємствах області створено понад 400 робочих місць.

Крім того, Хмельниччина традиційно займає лідируючі позиції в аграрному секторі. Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва за січень-вересень 2018 року порівняно з відповідним періодом минулого року становив 104,9%. (в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 107,9%, господарствах населення – 102,0 відсотка)

Агроформування області повністю завершили збирання ранніх зернових і зернобобових культур, валовий збір яких становить 2,6 млн. тонн, при середній урожайності 60 центнерів з гектара, що є найвищим показником у державі. Продовжується збирання пізніх культур, таких як цукрові буряки, соя, соняшник, кукурудза.

Наразі закладено необхідне підґрунтя до врожаю наступного року. Забезпечено посів озимих зернових культур на площі 224,0 тис. га (100% до прогнозу).

Також з початку року в агропромисловому комплексі проводяться роботи по будівництву та реконструкції на 16 об’єктах, зокрема в галузі рослинництва на 5 об’єктах, тваринництва – 10 та в сфері обслуговування сільськогосподарської техніки на 1 об’єкті.

Андрій Володимирович зазначив, що Хмельниччина продовжує розвивати напрями альтернативної енергетики та впровадження сучасного обладнання у сфері теплопостачання.

За звітний період з відновлювальних джерел енергії вироблено 69,9 млн. кВт/год електроенергії, з яких: 10,7 млн. кВт/год вироблено малими гідроелектростанціями області, 35,0 млн. кВт/год – сонячними електростанціями, 24,2 млн. кВт/год – біогазовими установками.

На початку липня у місті Кам’янець-Подільський відкрито першу в Україні та третю в Європі за потужністю новітню біотеплоелектростанцію на 45 МВт. Кошти на реалізацію цього про­екту надав Світовий банк (у кредит під 0,01% річних), загальна вартість його становить 9,6 млн. доларів. Основна сировина, що буде використовуватися у роботі – відходи сільського та лісового господарства (солома, кукурудза та щепа).

Крім того, за кошти приватних інвесторів завершено будівництво та введено в експлуатацію такі об’єкти альтернативної енергетики як сонячні електростанції у м. Деражня (ФЕС “Деражня-2”), в Дунаєвецькому районі біля с. Дем’янківці (“Дунаївці-3”), в Чемеровецькому районі на території Кутковецької сільської ради (потужністю 5МВт), Віньковецькому районі  (“Віньковецька СЕС”), у Волочиському районі на території Війтовецької сільської ради, Кам’янець-Подільському районі  с. Рихта, та Старокостянтинівському районі в селах Вишнопіль і Северини.

Також значна увага приділялася залученню інвестицій. У І півріччі поточного року підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 3 млрд 856,7 млн. грн. капітальних інвестицій, що в порівнянних цінах на 1,5% більше обсягу капітальних інвестицій за відповідний період 2017 року.

Для зміцнення нових та розвитку вже існуючих зв’язків з іноземними державами, а також налагодження прямих ділових контактів проведено 15 зустрічей керівництва обласної державної адміністрації та підприємницького сектору області з представниками бізнес-кіл та державних установ інших країн. Нині на теренах області реалізується низка інвестиційних проектів, зокрема:

відкриття заводу компанії Sumitomo Electric Bordnetze, – з виробництва кабельно-провідникової продукції для автомобільної промисловості (м. Хмельницький);

будівництво ІІ черги біогазової електростанції ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія” в Теофіполі;

будівництво сонячної електростанції потужністю 50 МВт у с. Панівці Кам’янець-Подільського району;

запуск заводу з переробки технічної коноплі за інноваційними технологіями в місті Старокостянтинів;

будівництво ТОВ “Хмельницька біопаливна електростанція” біогазової електростанції потужністю 44,2 МВт та тепловою – 130 МВт (с. Печеськи, Хмельницький район);

Також доповідач відмітив, що у січні-серпні 2018 року експорт товарів підприємствами області становив майже 391 млн.дол. і збільшився порівняно з січнем-серпнем 2017 року у 1,5 раза, імпорт – 289 млн.дол. і збільшився на 5,5 відсотків.

За темпами приросту обсягів експорту товарів область знаходиться на 3 місці серед регіонів України.

Відрадно відзначити, що окрім традиційної продукції сільського господарства, яка експортується в далеке і близьке зарубіжжя зросли обсяги експорту готових харчових продуктів майже в 1,5 рази, продукції хімічної промисловості та полімерних матеріалів майже в 1,4 рази, продукції машинобудування – в 1,2 рази, а це галузі, які забезпечують високу додану вартість і в яких працює значна частина мешканців краю.

У січні-серпні 2018 року підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 1662,7 млн. грн. Індекс будівельної продукції порівняно з січнем-серпнем 2017 року становив 132,5%. За цим показником область наразі займає 2 місце в рейтингу серед регіонів України.

Триває робота, спрямована на поліпшення бізнес-клімату та спрощення регуляторного середовища. Вживаються заходи з подальшого вдосконалення організації роботи центрів надання адміністративних послуг. За 9 місяців поточного року через місцеві ЦНАПи надано понад 300,0  тис. адміністративних послуг, що на 20% більше ніж за відповідний період минулого року. Середня кількість видів адміністративних послуг, що надаються через центри при райдержадміністраціях становить 138 послуги, при виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад – 196 послуг, при об’єднаних територіальних громадах – 124 послуги.

В рамках проведення децентралізації в області активно проводиться робота зі створення ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ).

Зокрема, за підтримки Програми U-LEAD з Європою”, яка працює в Україні, в першій її фазі з 26 ЦНАП по всій країні, в області створено 6 центрів надання адміністративних послуг за європейськими стандартами, які успішно функціонують.

Крім того, в поточному році за результатами Першого та Другого раунду відбору учасників Фази впровадження Програми “U-LEAD з Європою” в частині створення або модернізації ЦНАП 8 об’єднаних територіальних громад області успішно пройшли перший етап конкурсу і їх відібрано для розробки технічного завдання.

25 вересня 2018 року у м. Хмельницькому відкрито “Прозорий офіс”, яким передбачено надання 84 соціальних послуг.

Стан розвитку підприємництва характеризується позитивною динамікою, як з питань започаткування бізнесу так і основних фінансово-економічних показників діяльності суб’єктів підприємництва.

Станом на 1 жовтня поточного року в органах ДФС області обліковується 29123 юридичні особи та 54338 – фізичних осіб-підприємців.

Протягом січня-вересня поточного року відбулось збільшення кількості юридичних осіб на 818 платників (взято на облік  – 1161, припинено діяльність – 343) та фізичних осіб підприємців на – 2303 особи (взято на облік 7042, знято – 4739).

За 9 місяців поточного року досягнуто позитивної динаміки надходжень до бюджетів усіх рівнів. Надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів до зведеного бюджету становили майже 6 млрд 760 млн грн. (6759,6), у тому числі до державного бюджету України майже 2 млрд 770 млн грн. (2769,2), до місцевих бюджетів –  майже 4,0 млрд. грн. (3990,4).

Збільшення обсягів надходжень порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулось по всім основним бюджетоформуючим податкам.

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло податків, зборів без урахування міжбюджетних трансфертів на суму 4224,9 млн.грн. або 107,5% до планових призначень.

Доходи загального фонду місцевих бюджетів області зросли на 25,0% або майже на 844 млн.грн. (843,8) у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Приріст до показників минулого року досягнуто усіма бюджетами міст обласного значення, 19 бюджетами районів, 37 бюджетами об’єднаних територіальних громад та обласним бюджетом.

Постійно проводиться робота щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, погашення заборгованості працівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

Так, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у серпні 2018 року по області становила 7352,9 грн., що на 23,8% більше ніж у серпні торік. За моніторинговими даними заборгованість із заробітної плати по області станом на 01 жовтня 2018 року складає 11,2 млн. гривень.

Найбільша заборгованість із виплати заробітної плати залишається у Полонському, Ярмолинецькому, Славутському районах та містах Кам’янець-Подільський, Хмельницький і Шепетівка.

Органами Пенсійного фонду України в області проведено значну роботу з наповнення бюджету фонду власними коштами, своєчасного призначення, перерахунків та фінансування у повному обсязі пенсійних виплат, зменшення заборгованості зі сплати страхових внесків.

До бюджету Головного управління Пенсійного фонду України в області забезпечено надходження власних коштів на суму 3,1 млрд. грн., що на 29,5% більше відповідного періоду 2017 року.

Своєчасно та в повному обсязі забезпечено фінансовими ресурсами пенсійні виплати для 403,3 тис. пенсіонерів, на які направлено 7991,2 млн. гривень. Статусу пенсіонера набули 12982 мешканця області.

Область підготовлена до опалювального сезону майже на 100%. Роботи з підготовки об’єктів теплового, водопровідно-каналізаційного господарства, соціальної сфери та житлового фонду виконані стовідсотково. До опалювального сезону повністю підготовлені 1395 об’єктів соціальної сфери.

Наразі будинковими лічильниками обліку теплової енергії в області оснащено 93,4% багатоквартирних житлових будинків та 92,1% будівель бюджетної сфери. У містах Хмельницький, Нетішин та Волочиськ  засобами обліку оснащені усі житлові будинки, які мають технічну можливість та доцільність такого оснащення. Здійснено капітальний та поточний ремонт міських вулиць та доріг, підготовлено 226 (100%) одиниць спеціалізованої прибиральної техніки, заготовлено 30,93 тис. тонн (92,3%) посипочного матеріалу та реагентів.

Підсумовуючи дане питання, голова обласної державної адміністрації відзначив, що до завершення року залишилося два місяці, тому керівникам на місцях необхідно сконцентрувати зусилля на вирішенні вкрай важливих для розвитку територій питань.

За словами очільника області, насамперед це питання освоєння коштів субвенцій, підвищення рівня заробітної плати та ліквідації боргів з її виплати, нарощення промислового потенціалу,тощо.

«Потрібно докласти максимум зусиль, щоб завершити цей рік з позитивною динамікою в усіх сферах розвитку регіону. І ми всі, у першу чергу, несемо за це відповідальність», – наголосив Вадим Лозовий.

Джерело: http://www.adm-km.gov.ua/?p=46474

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4643 | Переглядів: 238Дата публікації: 15:30 23.10.2018
Версія для слабо- зорих