Обговорено питання підготовки та проведення в районі заходів до Дня пам’яті жертв Голодоморів
Обговорено питання підготовки та проведення в районі заходів до
Дня пам’яті жертв Голодоморів

Поділитися новиною:

Обговорено питання підготовки та проведення в районі заходів до Дня пам’яті жертв Голодоморів

Сьогодні керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун провела засідання організаційного комітету з підготовки та проведення заходів до Дня пам’яті жертв Голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу, за участю представників сектору культури, відділу освіти райдержадміністрації, ветеранської організації та інших.

Олена Ковцун наголосила, що Указом Президента України від 26 листопада 2016 року № 523 "Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу" визначено низку завдань центральним та місцевим органам виконавчої влади з метою забезпечення належної організації та проведення відповідних заходів.

Під час засідання було детально обговорено питання, пов’язані з проведенням відповідних заходів та визначено відповідальних за напрямки роботи.

Зокрема, сектору культури райдержадміністрації і сектору інфомаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації доручено організувати 24 листопада 2018 року проведення жалобних заходів, церемоній покладання квітів, тематичних композицій, встановлення лампадок до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів, за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості; оголошення о 16.00 хвилин мовчання на вшанування пам'яті жертв Голодоморів.

Відділу освіти, сектору культури райдержадміністрації організувати проведення в закладах освіти та культури тематичних відкритих публічних заходів (дискусій, лекцій тощо), з метою донесення до широкої аудитоії об'єктивної інформації про події відповідного періоду української історії. Проведення виставок , презентацій документів, їх копій, фото- і відеоматеріалів, друкованої продукції, оновлення в музейних закладах діючих експозицій про Голодомор 1932-1933 років в Україні - геноцид Українського народу, голодомори 1921-1922 років та 1946-1947 років.

 24 листопада 2018 року писпустити Державний Прапор України з траурною стрічкою на будиках органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Сільським, селищним радам району провести благоустрій біля пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів.

Також, керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун зосередила увагу присутніх щодо проведення заходів з нагоди 74-ї річниці вигнання нацистів з України. Зокрема, 26 жовтня 2018 року в смт Теофіполь о 11.30 біля Меморіального комплексу: Пам’ятного знаку на честь воїнів-земляків, Братської могили радянських воїнів, відбудеться урочиста церемонія покладання квітів «Вклонися, моя Україно, тим людям величним і скромним».                                                      

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4654 | Переглядів: 142Дата публікації: 14:01 25.10.2018
Версія для слабо- зорих