Теофіпольщина вшанувала пам'ять жертв голодоморів
Теофіпольщина вшанувала пам\

Поділитися новиною:

Теофіпольщина вшанувала пам'ять жертв голодоморів

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Щорічно, в цей день проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку»

Голодомо́р 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до смерті від голоду 3,941 млн безпосередньо та склав 6,122 млн втрат ненародженими людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932—33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської влади, які спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна знало про факти загибелі людей від голоду. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Сьогодні, в смт Теофіполь, біля памятного знака «Жертвам політичних репресій 20-50 років ХХ століття і Голодоморів на Теофіпольщині» проведено мітинг-реквієм "Такого ще земля не знала". Участь у заході прийняли: перший заступник голови районної державної адміністрації Петро Вільшинський, керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, заступник голови районної ради Роман Непотас, радник голови районної ради Тетяна Фільчук, митрофорний протоієрей Свято-Покровського Храму Української Православної Церкви – отець Іван Кипибіда, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, громадських організацій, районних служб, установ та організацій району.

Присутні вшанували світлу пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання. До пам’ятного знака жертвам політичних репресій покладено квіти та запалено лампадки.

Цього ж дня в усіх храмах різних конфесій району пройшли панахиди за загиблими від голоду.

 

ДОВІДКОВО. У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу, а ще в низці країн – органи влади їхніх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Зокрема, загальна кількість жертв Голодомору в Теофіпольському районі становить понад 640 чоловік, громадян, що постраждали від Голодомору – 2555 чоловік. На сьогодні поіменно встановлено 267 таких жертв. Зібрано понад 700 свідчень про цю трагедію.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4783 | Переглядів: 200Дата публікації: 16:44 24.11.2018
Версія для слабо- зорих