П. Вільшинський : Стан здійснення протиепізоотичних заходів на території району перебуває на постійному контролі
П. Вільшинський : Стан здійснення протиепізоотичних заходів на території району перебуває на постійному контролі

Поділитися новиною:

П. Вільшинський : Стан здійснення протиепізоотичних заходів на території району перебуває на постійному контролі

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Петра Вільшинського відбулось розширене засідання колегії райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, заступник голови районної ради Роман Непотас, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати, сільські та селищні голови району, представник ЗМІ

З першим питанням про стан здійснення протиепізоотичних заходів на території району виступив начальник управління Держпродспоживслужби в районі Павло Шевчук.

Зокрема, доповідач повідомив, що спеціалістами Теофіпольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Теофіпольської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться відповідна робота щодо захисту тварин та населення від збудників  хвороб тварин, забезпечення надійних та ефективних заходів  ліквідації спалахів хвороб тварин, здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, впровадження у практику та широкого застосування досягнень наукової і практичної ветеринарної медицини.

З метою профілактики захворювання тварин на сказ протягом 10  місяців 2018 року спеціалістами ветеринарної медицини району було щеплено проти сказу 4088 собак, 3140 котів, 5161 голів  ВРХ, 488 коней та 8 голів інших тварин.

З метою утримання епізоотичного благополуччя в районі за звітний період проведено 95574 лабораторних дослідження по 35 основних захворюваннях тварин та 197519 профілактичних щеплень та обробок по 25 захворюваннях тварин і птиці.

Значну увагу було приділено дослідженню ВРХ на туберкульоз, де по всіх категоріях господарств проведено 24672 дослідження. При цьому реагуючих не виявлено.

З метою виявлення захворювання тварин на лейкоз досліджено по всіх категоріях господарств 19653   голів ВРХ. Із числа досліджених в колективних агроформуваннях району виявлено 3 голови ВРХ уражених вірусом лейкозу в ТОВ Україна-2001» с. Волиця – Польова -2 гол., та  ТОВ Україна-2001» с.Заруддя -1 гол., які в послідуючому  здані на забій. В приватному секторі реагуючих тварин не виявлено.

Проти сибірки щеплено: ВРХ – 13833 гол.,  чуми свиней - 25653 гол..  Також проведено   53114 головообробок птиці проти хвороби Ньюкасла.

Крім перерахованих досліджень також проводились дослідження сировини та  готової продукції із забійних та  м’ясопереробних підприємств району.  Дослідження проводились на мікробіологічні показники, вміст антибіотиків, радіонуклідів, пестицидів, токсичних елементів,  мікотоксинів, мікробіологічні та фізикохімічні  показники. Всі дослідження проводились згідно обов’язкового мінімального переліку досліджень.

Проводився відповідний контроль за виробництвом та реалізацією молока. Станом на 01.11.2018р. в районі нараховується  104 пункти збору молока, 64  з яких обладнані холодильниками та необхідними приладами і реактивами.   Також,  щомісячно проводились дослідження молока від корів на приховані форму маститу: протягом звітного періоду  по всіх категоріях господарств проведено   60 636  досліджень, під час яких виявлено 547  корів, хворих на приховану форму маститу. Цих корів було піддано лікуванню.

Важливу роль в профілактиці інфекційних хвороб відіграє дезінфекція, яка спрямована на  розрив епізоотичного ланцюга – від джерела інфекції до сприйнятливого організму. В районній державній лікарні ветеринарної медицини функціонує два автомобілі «ДУК», які використовуються для проведення дезінфекції в тваринницьких приміщеннях. В звітному періоді дезинфекції було піддано 127  об’єктів загальною площею 161 510 м2 ; із них профілактичній дезинфекції піддано 120  об’єктів площею 159 770 м2; вимушеній - 7 об’єктів площею 1 740 м2 .

Не менш важливу роль відіграє роз’яснювальна та інформаційно-просвітницька робота серед населення про необхідність дотримуватися простих, але важливих правил. Спеціалістами державних установ ветеринарної медицини району по даному питанню проведено 7205 бесід, розклеєно 1120 інформаційних листівок. 

Підсумовуючи дане питання, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський наголосив, що стан здійснення протиепізоотичних заходів на території району перебуває на постійному контролі.

Також, в ході засідання колегії райдержадміністрації розглянуто питання:

- про розвиток фізичної культури і спорту в районі проінформувала Лірук Галина Сергіївна, головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації;

- про стан виконання завдань у сфе­рі державної кадрової політики, визначених актами і дорученнями Президента України проінформувала  Ковцун Олена Володимирівна, керівник апарату районної державної адміністрації;

 - про внесення змін до районного бюджету  на 2018 рік проінформував  Сапуга Олександр Анатолійович, начальник управління фінансів районної державної адміністрації.

За підсумками проведення колегії райдержадміністрації прийнято відповідні розпорядження.

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4803 | Переглядів: 434Дата публікації: 15:16 29.11.2018
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації