Завершальна колегія райдержадміністрації 2018 року
Завершальна колегія райдержадміністрації 2018 року

Поділитися новиною:

Завершальна колегія райдержадміністрації 2018 року

20 грудня під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Петра Вільшинського відбулось розширене засідання колегії райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли: голова районної ради Андрій Петринюк, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати, сільські та селищні голови району.

На порядок денний засідання колегії райдержадміністрації виносились наступні питання:

1. Про районний бюджет на 2019 рік.

2. Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік, доповів начальник управління фінансів районної державної адміністрації Олександр Сапуга.

3. Про додержання мінімальних гарантій в оплаті праці і підвищення її рівня та легалізації «тіньової» зайнятості  населення в район, проінформувала начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Наталія Лебідь.

По даному питанню було зазначено, що органами виконавчої влади постійно проводиться робота щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та легалізації трудових відносин у районі.

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників у жовтні 2018 року становив 6113,48 грн., що майже у півтора раза перевищує розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн.). У порівнянні із січнем розмір заробітної плати збільшився на 988,75 грн. або 12%, а за останні 12 місяців (до жовтня 2017 року) – на 844,73 грн. або 16%.

Найбільше суттєве підвищення середньої заробітної плати у порівнянні до січня відбулося у гулузях: державне управління – на 4000 грн. (67,7% і становила 9900 грн.); переробна промисловість – на 1749,15 грн. (30% і становила 7610,71 грн.); сільське господарство – на 1036,82 грн. (18% і становила 6734,90 грн.)

Згідно моніторингу статистичних даних станом на 01.12.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати в Теофіпольському районі відсутня.

Середньооблікова чисельність штатних працівників району за жовтень 2018 року становить 5016 осіб. Специфікою ринку праці району є значна його залежність від сезонного виробництва.

В галузі сільського господарства зайнято2384 особи або47,5 %, де зарплата працюючих становила 6734,90 грн., що на 1339,54 грн. або 24,8 % більше до заробітної плати анальгічного періоду минулого року.

Також це стосується галузі переробної промисловості, де штатна чисельність працівників становила 663 особи або 13,2 % та середня заробітна плата штатних працівників за жовтень 2018 року становила 7610,71 грн., що на 1303,87 грн. або 20,7 % більше до відповідного періоду минулогороку.

Районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення райдержадміністрації на території району проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями на підприємствах (установах, організаціях, у фізичних осіб-підприємців).

В ході проведених зустрічей членами робочої групи наданоінформацію щодо неприпустимості та можливих правових наслідків використання робочої сили з порушенням трудового законодавства, з врученням відповідних пам’яток

За результатами проведених обстежень регулярно надсилається інформація щодо порушення трудового законодавства до управління держпраці у Хмельницькій області.

З початку року 2018 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведено 86 зустрічей з керівниками підприємств та фізичними особами, що виплачують заробітну плату в розмірі меншому від законодавчо встановленого мінімуму, на яких заслухано 84 керівники підприємств та організацій та 98 фізичних осіб підприємців.

За результатами проведених зустрічей рекомендовано суб’єктам господарської діяльності винайти можливість забезпечити працівників повною зайнятістю та нарахуванням заробітної плати не менше законодавчо встановленоїта в подальшому не допускати зменшення рівня заробітної плати. В результаті чого 97 суб’єктів господарської діяльності підвищили рівень заробітної плати.

Станом на 01.12.2018 р. проведено 7 спільних засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі, на яких заслухано 55 керівників підприємств.

4. Про здійснення соціальної роботи з уразливими категоріями сімей, дітей  та молоді  Теофіпольським районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2018 році, проінформувала директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Руслана Чоха.

У своєму виступі Руслана Іванівна зазначила, що діяльність районного центру СССДМ спрямована на забезпечення державної підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, попередження сімейного неблагополуччя, профілактики соціального сирітства. Завдання спеціалістів центру – раннє виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах,  надання практичної допомоги у розв’язанні проблем сімей зазначеної категорії  та  подоланню складних життєвих ситуацій, які перешкоджають їх повноцінному функціонуванню, робота із особами з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  сім’ями із низьким виховним потенціалом, сім’ями, в яких проживають особи, звільнені з установ виконання покарань, засуджені без позбавлення волі, сім’ї, члени яких постраждали від насильства, сім'ями вимушених переселенців Луганської та Донецької областей, учасниками АТО та їх сім’ями.

Упродовж 2018 року до центру СССДМ надійшло 539 повідомлень від субєктів соціальної роботи - центральної районної лікарні, управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, районного сектору з питань пробації та ін.,на підставі яких проведено 307 оцінок потреб дитини та її сімї.

Загальна кількість сімей, якіотримували соціальні послуги в центрі СССДМ у 2018 році становить 307 родин,

У 2018 році на обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебувало 125 сімей, в яких виховується 278 дітей.

Профілактика соціального сирітства залишаєтьсяпріоритетним напрямком державної соціальної політики України.

З метою реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, профілактики відібрання дітей від батьків районним центром СССДМздійснювалась соціальнаробота із 21 сім’єю (52 дітей), в яких є ризик соціального сирітства. За результатами здійснення соціальної роботи 1 дитину з 1 сім’ї було повернуто із закладу державного утримання.

У 2018 році під соціальним супроводженням перебувало 3 прийомних сімей. Здійснювалась соціальна робота із13 особамизчисла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (надавались соціально-інформаційні послуги, допомога в оформленні необхідних документів, проводилось консультування щодо придбанняжитла та оформлення права власності на житло, надавалась допомога щодо збереження власного здоров’я та соціально-психологічна підтримка).

З метою здійснено 123 обстеження цільового використання допомоги при народженні дитини. Щодо 1 сім’ї – отримувачів допомоги направлено пропозиції щодо її припинення до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Районним центром СССДМ організовано надання соціальних послуг, спрямованих на ресоціалізацію дітей та молоді, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. За направленням Теофіпольського районного сектору з питань пробації Центрально-західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань упродовж 2018 року організовано соціально – профілактичну роботу із 8 особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. 

На виконання протокольного рішення засідання Хмельницького регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції від 08.10.2014 року у 2018 році працівниками районного ЦСССДМ здійснено оцінку потреб 2 дітей з числа сімей внутрішньо переміщених осіб. За результатами проведення оцінки потреб дітей зазначеної категорії не виявлено сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціального втручання. В ході роботи із зазначеною категорією сімей спеціалістами центру надано соціальні послуги у вигляді консультування членів сімей з питань оформлення різних видів державних соціальних допомог, занятості, психологічного консультування та надання гуманітарної допомоги одягом, взуттям б/в.

У 2018 році  Теофіпольським РЦСССДМ отримано інформацію (в т. ч. за самостійним зверненням) щодо 10 учасників антитерористичної операції. З метою визначення видів соціальної допомоги та надання комплексу соціальних послуг у 10 сім’ях даної категорії здійснено оцінку потреб.  Здійснюється інформування щодо необхідності отримання психологічної допомоги та видів соціальних послуг, які надає Теофіпольський РЦСССДМ.

З метою підвищення інформованості  дітей, підлітків щодо необхідності збереження здоров’я, відмови від шкідливих звичок, профілактики насильства, соціально – небезпечних хвороб Теофіпольським РЦСССДМ здійснюється інформаційно – просвітницька діяльність шляхом проведення групових заходів, бесід, тренінгів. У 2018 році центром СССДМ організовано та проведено  11 групових заходів на базі загальноосвітніх закладів району, Теофіпольського районного сектору з питань пробації Центрально-західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань, Теофіпольської дитячої художньої школи,  якими охоплено 127 дітей та підлітків.

Районним центром СССДМ щорічно організовуються та проводяться акції: «Готуємо дітей до школи (забезпечення дітей із сімей, які перебувають під соціальним супроводом РЦСССДМ та сімей, які потребують допомоги, шкільним приладдям та дитячим одягом), «16 днів проти насильства»,участь у проведенні обласної акції«Ялинка бажань».

У подальшій роботі Теофіпольського РЦСССДМ актуальними залишаються питання:

- переорієнтація соціальної підтримки родини на профілактику попередження сімейного неблагополуччя на противагу боротьбі з його наслідками;

- забезпечення комплексного підходу до здійснення соціального супроводу із залученням суб’єктів соціальної роботи у подоланні складних життєвих обставин в інтересах окремої сім’ї;

- поліпшення фахової компетентності соціальних працівників.

5. Про план роботи районної державної адміністрації на I квартал 2019 року, проінформувала начальник відділу юридичного,організаційного забезпечення, документо-обігу, контролю та роботи із зверненнями громадян районної державної адміністрації Галина Андрощук.

 За результатами розгляду питань прийнято відповідні розпорядження. 

 

 

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4899 | Переглядів: 140Дата публікації: 14:39 20.12.2018
Версія для слабо- зорих