Пластуни Теофіпольщини привезли Вифлеємський вогонь миру
Пластуни Теофіпольщини привезли Вифлеємський вогонь миру

Поділитися новиною:

Пластуни Теофіпольщини привезли Вифлеємський вогонь миру

Сьогодні, в приміщенні Теофіпольської селищної ради, пластуни Теофіпольщини провели акцію «Україна починається з тебе!». Організувала даний захід виховник дитячого гуртка національної скаутської організації України «Пласт» (Хмельницька округа), старший інспектор Теофіпольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Вікторія Мельничук.

Участь у заході прийняли: перший заступник голови районної державної адміністрації Петро Вільшинський, голова районної ради Андрій Петринюк, учні шкіл району, представники громадських організацій, структурних підрозділів райдержадміністрації, благочинний Української Православної Церкви Київського патріархату митрофорний протоієрей отець Василь Крисак.

Чудову добірку документальних фільмів було вдало поєднано з виставою наймолодших представників скаутської організації України «Пласт» про "внутрішнього та зовнішнього ворога" людини. По завершенню заходу діти з виховником принесли вогонь, який є світлом тепла, миру, злагоди і сподівань на краще для усіх людей.

Вифлеє́мський Вого́нь Ми́ру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Щороку до акції поширення вогню долучаються пластуни.

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути. Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України. Цього року пластуни п'ятнадцятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Долучайтесь до світла Вифлеємського вогню миру і Ви!

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4933 | Переглядів: 514Дата публікації: 11:50 28.12.2018
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації