Обговорено питання відзначення в районі Дня Соборності
Обговорено питання відзначення в районі Дня Соборності

Поділитися новиною:

Обговорено питання відзначення в районі Дня Соборності

Сьогодні, під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Олени Ковцун за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Петра Вільшинського та керівників структурних підрозділів адміністрації відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення на Теофіпольщині Дня Соборності України.

Вже стало доброю традицією, щорічно 22 січня, зустрічатися на межі сіл (міст через річку Жердь) - с.Лисогірка Теофіпольського району Хмельницької області та с.Осники Лановецького району Тернопільської області в День Соборності України. Святковий захід супроводжується виконання Гімну України та обміном короваями двох районів на кордоні областей.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Соборність Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи, як невід’ємної складової незалежної України, набуває особливого змісту і стає нерозривно пов’язаним з Соборністю наших земель.

Враховуючи вище вказане, концепція відзначення у 2019 році Дня Соборності України має акцентуватися на важливій історичній місії згаданих дат, проекції тогочасних подій та історичних героїв сьогодення. Відповідні заходи проводитимуться органами виконавчої влади на Теофіпольщині. Вони включають організацію та проведення для широкої аудиторії інформаційних, науково-просвітницьких, культурно-мистецьких та інших заходів, присвячених історії національно-визвольних змагань в Україні на початку XX століття, боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність України; проведення тематичних заходів у навчальних закладах, закладах культури та бібліотеках району. В ході оргкомітету обговорювалися пропозиції щодо проведення заходів та  сценарію урочистостей. 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/4979 | Переглядів: 466Дата публікації: 10:28 11.01.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації