Теофіпольчани та Ланівчани спільно відзначили День Соборності України
Теофіпольчани та Ланівчани спільно відзначили День Соборності України

Поділитися новиною:

Теофіпольчани та Ланівчани спільно відзначили День Соборності України

День Соборності України, який ми відзначаємо 22 січня, акцентує увагу на двох рівнозначних подіях української історії: проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки та об’єднання українських історичних земель рівно через рік - 1919 року у результаті проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР. Цей день втілює віковічні прагнення українців жити однією сім'єю на своїй землі, у своїй суверенній державі. Акт злуки був не випадковою подією.

У надзвичайно складних умовах геополітичного перерозподілу світу, після століть розділення і перебування у складі різних імперій українці спромоглися створити єдину національну державу. Саме згадані події 1918 та 1919 років є фундаментальними в історії новітнього українського державотворення.

Вже стало доброю традицією зустрічатися на межі сіл (міст через річку Жердь) - с.Лисогірка Теофіпольського району Хмельницької області та с.Осники Лановецького району Тернопільської області в День Соборності України. Святкове дійство розпочалося з обміну короваями двох районів на кордоні областей.

Делегацію від Теофіпольського району очолив перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський. Участь у заході взяли: депутат Верховної Ради України Андрій Шинькович, голова районної ради Андрій Петринюк, герой України Василь Петринюк, керівники господарств, установ, служб району, працівники сектору культури райдержадміністрації.

На завершення  учасники дійства створили Ланцюг єднання, яким на мосту через річку Жердь символічно з’єднали між собою два регіони України.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5040 | Переглядів: 532Дата публікації: 11:17 23.01.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації