Звіт начальника Теофіпольського відділення поліції Сергія Стучинсього за 2018 рік
Звіт начальника Теофіпольського відділення поліції
Сергія Стучинсього за 2018 рік

Поділитися новиною:

Звіт начальника Теофіпольського відділення поліції Сергія Стучинсього за 2018 рік

Теофіпольське відділення поліції Красилівського ВП ГУНП у Хмельницькій області інформує

Протягом 2018 року працівниками Теофіпольського відділення поліції розглянуто 2776 звернення громадян різного характеру (на 1.8 % більше у порівнянні з 2017 роком), з яких зареєстровано в єдиний реєстр досудових розслідувань 410 кримінальних проваджень.

Незважаючи на вжиті превентивні заходи, допущено скоєння 43 тяжких та особливо тяжких злочинів, при цьому їх кількість зменшено у порівнянні з 2017 роком на 17. З числа злочинів цієї категорії розкрито 68,2 %, більшу частину з яких (26 кримінальних проваджень) скеровано до суду.

Не допущено вчинення умисних вбивств, розбійних нападів та грабежів.

Кількість злочинів на 10 тисяч населення, скоєних на території Теофіпольського району у 2018 році становить 77% (середньо обласний 83,7%), з них тяжких та особливо тяжких 15,4% (середньо обласний 26,1%).

З числа скоєних 83 крадіжок чужого майна розкрито 69, по 44 з яких у 2018 році повідомлено про підозру. До суду направлено 45 кримінальних проваджень цієї категорії.

Проведеним аналізом злочинів проти власності, які скоєні у 2018 році,  встановлено, що значну їх частину вчинено особами з метою власного збагачення, у тому числі для придбання алкогольних виробів та наркотичних засобів. З цією метою вжито ряд заходів блоком поліції превентивної діяльності щодо боротьби з розповсюдження неліцензійної алкогольної продукції, зокрема самогону, а також зосереджено діяльність працівників кримінальної поліції на виявленні злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Завдяки проведеній роботі у 2018 році виявлено 58 порушень адміністративного законодавства, пов`язаних із виготовленням, зберіганням та збутом самогону. Крім того оперативними працівниками задокументовано 14 злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків, з них 4 за фактом збуту наркотичних засобів. 11 кримінальних проваджень вказаної категорії скеровано до суду. Як результат вдалося вплинути на кількість злочинів корисливої спрямованості та досягти їх зниження у порівнянні з 2017 роком на 36 подій.

У зв`язку із проведенням на сході нашої держави операції об`єднаних сил, працівниками Теофіпольського відділення поліції викрито 3 осіб, які незаконно зберігали 2 одиниці нарізної зброї, 434 шт. боєприпасів різного калібру та 5 гранат. Крім того, в ході реалізації оперативної інформації, працівниками кримінальної поліції припинено спробу збуту 8 вибухонебезпечних предметів.

В останні роки спостерігається ріст злочинів та адміністративних правопорушень, які вчиняються неповнолітніми. Незважаючи на постійні превентивні заходи, які проводяться працівниками ювенальної превенції та дільничними офіцерами поліції, кількість злочинів, які скоєні неповнолітніми, залишається великою, хоча й зменшено їх кількість у порівнянні з минулим роком на 1 факт. Більшість цих злочинів вчиняють підлітки у стані алкогольного сп`яніння, а тому посилено роботу стосовно виявлення осіб, які втягують неповнолітніх у пияцтво, а також підприємців, які здійснюють відпуск спиртного цій категорії осіб. Всього у 2018 році до відповідальності притягнуто 11 осіб за ст. 180 КУпАП (доведення неповнолітнього до стану сп`яніння), щодо 10 підприємців, які порушили правила торгівлі алкогольними виробами, складено адміністративні протоколи за ст.156 КУпАП, 4 з яких вже позбавлено ліцензії. Крім того, за неналежне виконання батьківських обов`язків, 78 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП.

Ще однією проблемою залишається рецидивна злочинність. Станом на 31.12.2018 сектором превенції Теофіпольського ВнП профілактуються 209 осіб, що потребують особливої уваги поліції, у тому числі 12 раніше судимих, 2 особи, які перебувають під адміністративним наглядом, 4 неповнолітніх порушників, засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, 39 осіб, засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі. Хоча усі перелічені категорії осіб перебувають під постійним наглядом поліції, однак раніше судимими особами на території району у 2018році скоєно 32 повторних злочини. Це на 25 фактів менше ніж у 2017 році, однак слід відмітити з негативної сторони роботу блоку поліції превентивної діяльності і в 2019 році посили контроль з вказаними категоріями підоблікових осіб.       

Щороку як у Теофіпольському районі, так і по свій території нашої держави, збільшується кількість кримінальних правопорушень, передбачених ст. 190 КК України (шахрайство). У 2018 році зафіксовано 33 таких злочини, проти 17 у 2017 році. Способи вчинення шахрайств різноманітні і постійно вдосконалюються. Звичайно більшість цих кримінальних правопорушень стосуються перерахування коштів наперед, в якості завдатку за придбання певної речі чи майна. Однак існують й такі види шахрайств як: перерахунок коштів за те, що хтось із рідних опинився у небезпечній ситуації; вчинення операцій із банківськими картками, коли потерпілі повідомляють власні конфіденційні дані; обмін старих грошових купюр на нові, та інше. З метою недопущення вчинення нових фактів шахрайств працівниками Теофіпольського відділення поліції у 2018 році вжито ряд різноманітних профілактичних заходів про те, як не стати жертвою шахраїв. Вказану роботу було проведено шляхом: обходу громадян та вручення відповідних пам`яток; висвітлення інформації у районній газеті та на відомчому сайті відділення у мережі інтернет; розклеювання буклетів у публічних місцях, громадському транспорті, торгівельних закладах. Перераховані заходи дійсно допомогли багатьом громадянам не потрапити на гачок шахраїв, але й трапляються такі випадки, коли особи знали про можливість стати жертвою злочину, але здійснювали перерахунок коштів та вчиняли інші дії, які їм пропонували злочинці. У разі, якщо є підозра, що відносно когось може бути вчинено шахрайство, радимо до вчинення певних дій звертатися до поліції на спецлінію «102».  

Протягом 2018 року оперативними працівниками розшукано 8 злочинців, які переховувалися від органів досудового розслідування та суду, а також встановлено місце перебування однієї безвісти зниклої особи. Станом на 01.01.2019 не розшуканими залишаються: 1 обвинувачений та 1 безвісти відсутній. Повідомлення про зникнення дітей у 2018 році до підрозділу не надходили.

У 2018 році працівниками відділення поліції, крім щоденної роботи по нагляду за дорожнім рухом, спільно з представниками громадського формування «Щит та меч» здійснено 49 відпрацювань вулично-шляхової мережі району. У результаті комплексу проведених заходів виявлено 1429 порушень Правил дорожнього руху України, з яких 122 факти керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння. Незважаючи на систематичну роботу у напрямку забезпечення дорожнього руху, на території обслуговування скоєно 54 дорожньо-транспортних пригоди, в двох з яких дві особи загинули та у семи випадках отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

З метою швидкого реагування працівників поліції на виклики громадян щоденно на патрулювання у форматі 24/7 заступає наряд патрульної поліції. Всього у 2018 році працівниками сектору реагування патрульної поліції здійснено 2360 виїздів за повідомленнями лінії „102”. Середній час прибуття наряду ГРПП – 10:22 хв. Патрульною поліцією виявлено та задокументовано 1946 адміністративних правопорушень.

Закликаємо населення належним чином ставитися до проведення працівниками поліції превентивних заходів та своєчасно інформувати поліцію про скоєння протиправних дій, свідками яких вони стали. Особливо появу в населених пунктах осіб ромської національності, або підозрілих осіб які ведуть спостереження за будинками громадян.

 Окремі слова подяки хотілося б висловити керівництву Теофіпольської РДА, Теофіпольської районної ради та головам селищних та сільських рад, керівникам сільськогосподарських формувань району, які з порозумінням ставляться до проблем поліції та підтримують у впровадженні різних комплексних програм.

Служимо, щоб захищати.

 

Начальник Теофіпольського відділення поліції

Сергій Стучинський 

 

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5046 | Переглядів: 602Дата публікації: 14:05 23.01.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації